costa de la luz
Blog,  Hiszpania

Costa de la Luz

Costa de la Luz – to wybrzeże słońca. Z pewnością tego Ci tutaj nie zabraknie. Spora ilość plaż, ciekawych barów oraz miejsca, do uprawiania sportów wodnych – tym właśnie charakteryzuje się Costa de la Luz. Dlaczego warto tu jechać? Jakie miasto są do wyboru? Zaraz się wszystkiego dowiesz!

Słoneczny raj

Costa de la luz to region turystyczny, który znajduje się w południowo – zachodniej części Hiszpanii. Obejmuje on wybrzeże atlantyckie od Gibraltaru do aż ujścia Gwadiany. Plaże w tym regionie ciągną się przez około 300 km wzdłuż Morza Śródziemnego. To region, który skupia dużo turystów. Co ciekawe również z niektórych miast Costa de La Luz organizuje się rejsy, podczas których można podziwiać delfiny czy też wieloryby. Czym jeszcze zaskakuje ten region i dlaczego warto się tu wybrać? Sprawdźmy!

Costa de La luz – dlaczego warto?

Oczywiście powodów do tego, aby odwiedzić ten rejon jest kilka. Co prawda region częściowo cieszy się już teraz sławą, ale nie taką na jaką zasługuje. Przede wszystkim wynika, to z faktu, że transport tutaj jest utrudniony tzn. w głównych miastach brakuje lotniska. A  jak wiadomo wiele turystów wybiera przede wszystkim miejsca, gdzie szybko się dociera. W związku z czym najczęściej do Costa de la Luz trafiają Hiszpanie, osoby które wybrały się na dłużej do pobliskich regionów lub też, gdy decydują się na wycieczkę z Portugali. A to wielka szkoda, gdyż region ten zasługuje na sporą uwagę. Przede wszystkim zachwyca naturalnym pięknem. Ale co jeszcze ma w sobie?

Najważniejsze zalety

  1. Słońce – od tego przecież pochodzi nazwa, wybierając się tutaj, bez wątpienia możesz liczyć na piękną i słoneczną pogodę
  2. Piękny piasek – plaże najczęściej kojarzą nam się z pięknym złotym piaskiem, ale nie zawsze tak jest w Hiszpanii, często plaże są bardziej kamieniste co nie jest przyjemne w gorące dni, gdyż szybciej się nagrzewają, a gdy wieje wiatr, to bardziej uderzają, ale w Costa de La Luz plaże mają idealny piasek
  3. Nietuzinkowe zabytki
  4. Zapierające dech w piersi plaże – duże, małe, dzikie – możesz wybierać do woli, z pewnością znajdziesz idealną dla siebie plaże
  5. Możliwość uprawiania sportów wodnych
  6. Wyjątkowy spokój – będzie to miejsce idealne na relaks, zresetujesz głowie i możesz nacieszyć się widokami
  7. Parki Narodowe – ten region to także wyjątkowe parki narodowe –między innymi Park Narodowy Doñana, który jest najważniejszym rezerwatem biologicznym w Hiszpanii,
  8. Czyste powietrze – wiele badań mówi o tym, że to właśnie Costa de La luz ma najczystsze powietrze w całej Europie
  9. Spokój – region ten ni jest wciąż tak oblegany przez turystów, a więc możemy tutaj się bardziej zrelaksować
  10. Wyjątkowe jedzenie – świeże owoce morza czy ryby, to tutaj wyjątkowe smakołyki

To tylko kilka z wielu zalet tego regionu.

Costa de la Luz – plaże

Skoro już wiemy, co nieco o tym regionie, to warto skupić się na tym co właściwie najważniejsze, czyli plaże. Na jakie szczególnie warto się wybrać? Sprawdzamy!

Playa de Bolonia, Playa de Valdevaqueros, Playas del Cabo de Trafalgar, Playa de Punta Paloma, Playa de los Alemanesoraz baseny naturalne w Baelo Claudia.

Costa de la Luz – najpopularniejsze miasta

Tarifa

To przede wszystkim raj dla kitesurfingu. Miasto słynie przede wszystkim z najlepszych w Andaluzji plaż do tego sportu. Wszyscy mogą spróbować swoich sił, jest sporo miejsc z wypożyczeniem sprzętu. To także świetne miasto na po prostu poplażowanie. Warto tu również zobaczyć uroczą starówkę wraz z zamkiem Castillo de Guzmán el Bueno, kościół Iglesia de San Mateo.

Kadyks

Jest najstarszym miastem w Hiszpanii, a do tego chyba najbardziej znanym na wybrzeżu światła. Tutaj przede wszystkim z racji jego wieku możemy podziwiać sporo zabytków. Przede wszystkim polecam udać się na Stare Miasto i zagubić się w labiryncie ciasnych uliczek, podziwiając przy tym zabytkowe dome. Pamiętajmy również o wizycie w Katedrze oraz odwiedzeniu ruin Teatru Rzymskiego, które odkryto w 1980 roku. A jeśli interesuje Cię flamenco, to udaj się do Barrio de Santa Maria, gdyż uważa się, że to tam narodziła się ta sztuka. Wieczorami możesz podziwiać pokazy.

Ps: tutaj warto się udać szczególnie podczas karnawału, jeśli chcemy poznać lokalną kulturę!

Jerez de la Frontera

Co przyciąga do Jerez de la Frontera? Przede wszystkim pokazy flamenco, po drugie sherry, który jest dość znanym trunkiem i robi się go właśnie w tej miejscowości. A najważniejsze to tańczące konie, które uznaje się za symbol miasta. To największa atrakcja w mieście!

Huelva

Sprawdza się jako baza wypadowa do pozostałych miejsc na Costa de la Luz lub Portugalii. W mieście warto zobaczyć Plaza de las Monjas, Muelle de Rio Tinto czy też Parque Botánico José Celestino Mutis.

Co robić na wybrzeżu światła?

Plażowanie czy tez sporty wodne to jedna z możliwości spędzenia wolnego czasu. Ale to nie wszystko. Jak spędzić czas?

– wycieczka do Park Narodowy Doñana

– pokazy flamenco

– odwiedzić pobliskie białe miasteczka

– wypad do Portugalii lub Maroko

– degustacje sherry

– pokazy tańczących koni

Miłego wypoczynku!

Czytaj także o:

Costa Brava

Wyspy Kanaryjskie

Dodaj komentarz