costa
Blog,  Hiszpania

Costa Dorada – czyli złote wybrzeże Hiszpanii

Costa Dorada to jeden z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych rejonów w Katalonii. Sprawdzi się idealnie na relaks z dala od zgiełku wielkich miast oraz na wakacje z bliskimi lub z dziećmi. Jaka jest Costa Dorada? Sprawdźmy!

Złote wybrzeże w Hiszpanii

Costa Dorada tłumaczy się na język polski jako złote wybrzeże. Jeśli szukasz idealnego miejsca do odpoczynku czy klimatycznych wakacji z dziećmi, to będzie dla Ciebie idealne. Wybrzeże to jest przeciwieństwem imprezowego Costa Brava. Tutaj dominuje przede wszystkim spokój, a także pogoda jest dość optymalna. Niemniej malownicze, piaszczyste plaże zachęcają do oddania się kąpielom słonecznym, a także do uprawiania sportów. Obszar ten rozciąga się od Barcelony po Tarragorę.

Co robić na Costa Dorada?

Jakie atrakcje oferuje ten region? Przekonajmy się!

Park Rozrywki PortAventura World

Niezwykły park rozrywki, który sprawdzi się dla fanów rollercoasterów, ale nie tylko. PortAventura jest połączeniem kilku krain tematycznych, a w każdej można postawić na inne atrakcje. Starożytne Chiny? Żaden problem! A może wolisz Dziki Zachód lub Ulicę Sezamkową? Sam zdecyduj!

Tarragona i starożytne zabytki

Tarragonę uważa się za najważniejszą atrakcje a całym wybrzeżu, wszystko dlatego, że znajdziesz tutaj kompleks archeologiczny Passeig Arqueològic. Możesz podziwiać miejskie mury, amfiteatr, teatr, cyrk, akwedukt czy wieże. Do tego w mieście masz szansę odwiedzić katedrę z XII – XIV wieku.

Delta del Ebro – poznaj rezerwa przyrody

Lubisz aktywny wypoczynek? Zatem ten niezwykły rezerwat przyrody sprawdzi się dla Ciebie idealnie. Możesz spacerować plażami, które przypominają pustynne krajobrazy, obserwować ptaki albo polecam postawić na spływ kajakowy. Możliwości jest wiele! Z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

Wyjątkowe plaże

Oczywiście to w szczególności plaże przyciągają na Costa Dorada, zatem to je warto odwiedzić. Wszak zajmują one długość aż 200 km. Tylko od Ciebie zależy czy wybierzesz te w centrach miasta, a może dzikie, ukryte i niezwykle urokliwe. Warto wybrać między innymi:

  • Calafell,
  • Altafulla,
  • Platja de Tamarit,
  • Playa de Vilafortuny,
  • Platja de la Pineda
  • plaża Ruimar

A jeśli Ci mało, to całkiem niedaleko znajdziesz Barcelonę, do której również warto się udać. Szereg możliwości na spędzenie czasu w tym mieście z pewnością Cię ucieszy!

Costa Dorada – jakie miejscowości?

Costa Dorada jak wiele miejsc w Hiszpanii jest połączeniem zrównoważonych uroków przyrody i dobrze rozwiniętą bazą turystyczną. Dlatego też możesz tu znaleźć ciche i urokliwe miejsca, ale też tętniące życiem miasta. Najpopularniejsze kurorty to Salou, Calafell i Cambrils.

Salou

Rozrywkowe miasta, gdzie znajdziesz dość tanie hotele, puby, kluby – zatem wszystko to, czego pragnie miłośnik rozrywki. Do tego plaże w tym rejonie są długie oraz szerokie zatem będziesz mieć również szansę wypocząć.

Cambrils

W porównaniu do Salou jest nieco bardziej spokojne, a do tego bardziej hiszpańskie. Tutaj pospacerujesz wąskimi uliczkami oraz spróbujesz wiele lokalnych potraw.

Podsumowanie

Jak widzisz, Costa Dorada to kolejne wybrzeże Hiszpanii, które oferuje sporą liczbę atrakcji i możliwości wypoczynku. Sam musisz zdecydować, gdzie wybrać się w pierwszej kolejności!

Dodaj komentarz