barcelonie
Blog,  Hiszpania

Czego nie robić w Barcelonie?

Chcesz, aby Twój wypad do Barcelony był udany? Zatem przed wyjazdem musisz wiedzieć, czego nie należy robić, aby nie narazić się mieszkańcom, a także uniknąć rozczarowania. W ten sposób sprawisz, że Twój wyjazd będzie należał do udanych!

  1. Bilety do najważniejszych atrakcji kupuj przez Internet

Jeśli zależy Ci na czasie i nie chcesz go tracić na zbędne czekanie w kolejkach, warto zakupić bilety do lokalnych atrakcji w Internecie. Możemy wtedy wybrać dzień i godzinę, a potem wystarczy udać się na miejsce. W ten sposób unikniemy nerwów stania w kolejce lub rozczarowania, gdy okaże się, że limit biletów się wyczerpał. Ponadto często jest to sposób na oszczędność, gdyż bilety w Internecie niekiedy są tańsze!

  1. Smaczne jedzenie w Barcelonie – nie na la Rambla

Wszyscy wiemy, że La Rambla to najpopularniejszy rejon w całej Barcelonie, ale przede wszystkim rejon turystyczny. Jakie jest tego skutek? Spora część lokali gastronomicznych jest nastawiona właśnie na turystów. Stąd zawyżają ceny, a przy tym często jakość produktów i smak nie należy do wybitnych. Miejsca te różnią się od lokalni, które wybierają lokalni mieszkańcy. Zatem warto zastanowić się czy zależy nam na widokach, czy jakości. Wszyscy wiemy, że lokale turystyczne często nie należą do tych wyróżniających się jakością, gdyż zawsze znajdą się nowi goście.

  1. Więcej podróżowania? Nie kupuj pojedynczego biletu

Jeśli zamierzasz zwiedzać miasto i chcesz skorzystać z komunikacji więcej niż jeden raz, to warto postawić na bilet do 10 przejazdów. Jest to najbardziej ekonomiczna wersja i najpopularniejsza (nie tylko w Barcelonie). Sprawdzi się przy okazji korzystania z metro lub autobusu (ponadto w trakcie jednej podróży można aż 3 razy zmienić środek transportu). Zatem rozwiązanie idealne!

  1. Nigdy nie zostawiaj bagażu bez nadzoru w Barcelonie

Barcelona z racji tego, że jest bardzo turystycznym miejscem, charakteryzuje się równie dużą ilością kradzieży. Dlatego też zawsze należy mieć bagaż pod kontrolą, gdy spacerujemy ulicami, nie miejmy plecków z tyłu, kontrolujmy gdzie mamy najcenniejsze rzeczy. No i należy uważać także w komunikacji publicznej. Również w restauracji trzeba mieć oko na dokumenty, torebkę, portfel. Nigdy nie wiesz, kiedy znajdzie się obok Ciebie kieszonkowiec.

  1. Nie porównuj Katalonii z resztą Hiszpanii

Będąc w Barcelonie, nie może zapominać o tym, jak bardzo zależy im na niezależności. A więc często nawiązywanie do Hiszpanii i jej kultury tj. flamenco, corrida itp. Może spowodować irytacje mieszkańców. Katalonie cechuje trochę inna kultura – mają swój język, a także taniec sardana. Co ważne tutaj zakazane są walki byków!

  1. Zmienne godzinny działania restauracji także w Barcelonie

Gdy planujemy posiłek, musimy wcześniej sprawdzić, w jakich godzinach działa lokal, do którego planujemy się wybrać. Bardzo często restauracje otwierają się rano, ale w godzinach popołudniowych się zamykają. Często można coś zjeść 12-14 lub też 16-17. A później znowu wieczorem, dlatego też trzeba kontrolować miejsce i godzinę!

  1. Nie kupuj alkoholu od nieznanych sprzedawców

Wiele osób nie wie tego, ale sprzedaż alkoholu w Hiszpanii po 23 jest zabroniona i miejsca tego przestrzegają. Nie mniej często znajdują się nieznani sprzedawcy, którzy na ulicy oferują sprzedaż alkoholu. Dlaczego nie warto go kupować? Ponieważ często produkty to siedliska bakterii, sprzedawcy chowają w specyficznych, a często bardzo brudnych miejscach puszki lub inne produkty, przez co będą one zagrożeniem dla zdrowia. Tak samo wygląda w przypadku sprzedawców na plaży – nigdy nie wiesz, jak długo chodzi on z danymi drinkami oraz jakiej są jakości.

Dodaj komentarz