dunas de corralejo
Hiszpania,  Podróże

Dunas de Corralejo – wszystko, co musisz wiedzieć o wydmach na Fuerteventura

Wszyscy wiemy, że Fuerteventura to idealne miejsce dla miłośników relaksu i przyrody, a także sportów wodnych. Tutaj możesz spędzić błogie wakacje z dala od pracy i obowiązków. A jednym z miejsc idealnych na plażowy relaks i kąpiele słoneczne są Dunas de Corralejo. Co warto o nich wiedzieć? Sprawdźmy!

Niczym Sahara

Kiedy przejeżdżasz drogą wiodącą wzdłuż Dunas de Corralejo nie dowierzasz w to, gdzie jesteś. Nagle z krajobrazu górskiego mamy wszędzie piasek i kilometrowe plaże. W pierwszej chwili wydaje się można odnieść wrażenie, że do brzegu jest tylko kawałek, ale nie dajmy się nabrać. Spacer może trwać i trwać. Dunas de Corralejo wydają się być idealne, aby odpocząć i zresetować myśli. Czasami widok ten przypomina Saharę. Dlaczego? Wydmy, złoty piasek, praktycznie zero roślin, no i złudzenia optyczne. Ale to wszystko tworzy idealny warunki do wypoczynku!

Najciekawsze plaża w Dunas de Corralejo

Kolejna rzecz, która nawiązuje do Sahary, to krążące legendy na temat piasku. Wielu twierdzi, że przywieziono go z Sahary. Ale to nieprawda. Piasek ten to wynik kruszenia się muszli morskich zwierząt. W rejonie tym znajdziemy kilka wyjątkowych plaż. Gdzie najlepiej się wybrać? Będą to:

 • el Burro, el Dormidero,
 • los Martos,
 • el Bajo Negro,
 • Alzada, el Moro,
 • el Viejo,
 • el Médano,
 • no i także el Pozo.

dunas de corralejo

Co robić, odwiedzając Dunas de Corralejo?

Możliwości spędzenia czasu mamy sporo. Jeśli zatem nie jesteś tu tylko przejazdem i chcesz delektować się wspaniałymi widokami, to proponuję postawić na jedną z następujących możliwości:

 1. Opalanie – najbardziej banalne, ale praktycznie najprzyjemniejsze, słońce, bryza morska, książka – czego chcieć więcej? Ponadto tutaj trudno o tłok, także każdy znajdzie dla siebie miejsce, bez obawy, że ma za blisko sąsiada
 2. Uprawianie sportów wodnych – jeśli jednak nie należysz do osób, które na plaży stawiają na błogie lenistwo, to warto postawić na sporty wodne. Tutaj będziesz miał idealne warunki do surfingu, windsurfingu, a także kitesuringu. Na Fuercie nie brakuje wiatrów!
 3. Nurkowanie – krystaliczna woda sprzyja podglądaniu morskiej przyrody. Zakładaj maskę i płetwy i podziwiaj dno morskie.
 4. Bieganie – wydaje Ci się, że bieganie w takich warunkach jest niemożliwe? Nic bardziej zgubnego! To tutaj co roku w listopadzie odbywa się półmaraton – Medio Maraton Internacional Dunas de Fuerteventura. Niezły wyczyn, przebieg 21 km w piasku?
 5. Joga – aktywność, ale z przyjemnością. Joga sprawi, że poczujesz się odprężony, a także wypoczęty. Nie można przecież leżeć i cały dzień się opalać, zatem postaw na lekkie ćwiczenia z pięknymi widokami!
 6. Latawce – kolejne listopadowe wydarzenie to Międzynarodowy festiwal latawców. Zatem możesz wcześniej trochę poćwiczyć!

Kilka faktów na temat Dunas de Corralejo

 1. Park od roku 1982 nazywany jest parkiem narodowym
 2. Park przecina droga krajowa FV – 1
 3. Wydmy zajmują powierzchnię ponad 2000 hektarów
 4. Wejście jest darmowe

Zatem już wiesz wszystko, na temat Dunas de Corralejo. Jeśli wybierz się na Wyspy Kanaryjskie, to koniecznie tu zajrzyj!

Dodaj komentarz