Estremadura

Wspólnota autonomiczna w Hiszpanii, która bardzo często pomijana jest przez rzesze turystów. Wielokrotnie się o niej zapomina, ale to też stanowi jej atut. Dzięki temu, jeśli chcesz spędzić urlop w spokojnym i ustronnym miejscu, głównie wśród Hiszpanów, to koniecznie wybierz się do jednego z miast Estremadury.

Region ten składa się tylko z dwóch prowincji, do tego graniczy z  Kastylią i Leónem, Kastylią-La Manchą, Andaluzją, a także Portugalią. Stolicą tego wyjątkowego regionu jest nietuzinkowe miasto Merida.

Te same nazwy

Estremadura słynie z wielu konkwistadorów, tak jak:

  • Francisco Pizarro,
  • Hernán Cortés,
  • Diego de Almagro,
  • Hernando de Soto
  • Vasco Núñez de Balboa

Z tego właśnie powodu wiele miast na kontynencie ameryku południowej ma podobne nazwy co w tym regionie. Merida to również miasto, które znajdziemy w Meksyku i Wenezueli. Poza tym popularne w Kolumbii Medellin jest malutki miasteczkiem w regionie Estremadura. Zatem można zaobserwować ciekawe powiązania w nazwach!

Atrakcje regionu

Estremadura ma trzy obiekty (obszary), które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pierwszy z nich znajduje się w Meridzie – wyjątkowe centrum archeologiczne (nazywane czasami „hiszpańskim rzymem”). W jego skład wchodzi  rzymski amfiteatr (dawniej walczyli tam gladiatorzy), teatr (to wizytówka miasta) oraz dwa akwedukty.  Drugi i trzeci z obszarów znajduje się w Caceres – mowa o starym Mieście i Klasztorze Królewskim Santa Maria de Guadalupe.

Natomiast jeśli chodzi o przyrodę, to cieszy się ona uznaniem oritologii. Warto przede wszystkim wybrać się do Parku Narodowego Monfragüe, Valle del Jerte i pastwiska.

Miasta tego regionu z pewnością zaskoczą Cię sporym bogactwem zabytków. A atrakcje przyrodnicze spodobają się każdemu, kto uwielbia piesze wycieczki!