festiwal filmowy w maladze
Blog

Festiwal Filmowy w Maladze

Jednym z najpopularniejszych filmowych festiwali jest ten w Cannes. Ale również Hiszpania organizuje swój, lokalny festiwal, który co roku cieszy się popularnością i przybywają tu liczne gwiazdy hiszpańskiego kina. Czy wiesz już, o czym mówię? Oczywiście o Festiwalu Filmowym w Maladze!

Festiwal Filmowy w Maladze – słowem wstępu

Mamy rok 1998 i wtedy po raz pierwszy odbywa się w Maladze festiwal, który poświęcony jest upowszechnianiu, a także promocji hiszpańskiego kina. Co roku można tu obejrzeć nowe pełnometrażowe, krótkometrażowe oraz dokumentalne filmy. W czasie festiwalu malaga staje się miejscem spotkań wielu wybitnych osób z branży filmowej, a także miejscem, gdzie można zaprezentować niezwykle rozległą gamę produkcji. Co jeszcze dzieje się podczas festiwalu? Otóż honorowane są osoby ze świata filmu, organizuje się specjalne cykle filmowe, wystawy i wiele innych. To też moment, aby spotkać na żywo wiele gwiazd kinowego ekranu.

Ile trwa festiwal filmowy w Maladze?

Festiwal w Maladze trwa przez około tydzień. Nie ma jednej daty na kiedy przypada, najczęściej jest to marzec, kwiecień lub czerwiec. W czasie festiwalu odbywa się wiele ciekawych wydarzeń, a na czerwonym dywanie można spotkać popularne gwiazdy. Sporo osób wyczekuje także przed hotelem, aby chociaż na chwile zobaczyć swoich fanów.

Gdzie się odbywają wydarzenia?

Wydarzenia związane z festiwalem odbywają się w wielu miejscach w całej Maladze. Jednak te najważniejsze będą w Teatro Cervantes i Cine Albéniz.

Dotychczas odbyło się 25 edycji. Kolejna zaplanowana jest na marzec 2023.

Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie festiwalu – https://festivaldemalaga.com/

Dodaj komentarz