gdzie surfować
Blog,  Hiszpania

Gdzie surfować w Hiszpanii? – polecane plaże

Surfowanie to jedno z Twoich ulubionych zajęć? A co myślisz na temat surfowania w Hiszpanii? Prawda, że ciekawe? Zatem sprawdźmy, gdzie surfować! Poznaj polecane plaże.

Gdzie surfować? Plaże idealne dla każdego

Hiszpańskie plaże sprawdza się w przypadku doświadczonych surferów, ale też osób, które stawiają pierwsze kroki. Łapanie niższych lub trochę wyższych fal, a do tego bogata oferta szkół, która nauczy Cię jak stawiać pierwsze kroki w tej dziedzinie. Ceny za kurs wahają się pomiędzy 300 – 400 euro i poza wiedzą, wlicza się w to sprzęt niezbędny do nauki!

  1. Los Locos

Plaża ta znajduje się w gminie Suances w Kantabrii ( północna część Hiszpanii). Region cieszy się sporą popularnością wśród surferów. Co ciekawe plaża ta ma jedynie 500 metrów długości, a latem przybywa tutaj spora ilość miłośników tego sportu. Nie mniej plaża sprawdzi się w przypadku bardziej doświadczonych surferów, nie warto ode niej zaczynać.

  1. Los Lances

Niezwykła plaża na terenie parku naturalnego – a dokładnie w Tarifie. Poleca się ją szczególnie osobom początkującym. Poza tym wiele osób mówi, że najlepiej wybrać się tutaj jesienią albo też wiosna, gdyż wtedy mamy większe fale!

  1. Zaratuz

Plaża, która znajdziesz w kraj Basków – mówi się o niej nawet, że jest królową na baskijskim wybrzeżu. Sporej wielkości plaża (bo aż 2km długości) oferuje surferom wyjątkowe fale. Najlepsze latem – warto sprawdzić! Ponadto we wrześniu organizuje się tu zawody surferskie (Rip Curl Pro Surf Zarautz). Sprawdzi się w przypadku osób początkujących, ale też doświadczonych.

  1. El Socorro

Plaża znajdująca się na Teneryfie, a więc na jednej z wysp kanaryjskich. Miejsce to charakteryzuje się tym, że można tu surfować praktycznie przez cały rok. Wyjątkowe fal (przez wiatr od oceanu), ciepły klimat – to wszystko, czego potrzeba Wam do szczęścia. Wybrzeże ma długość około 300 metrów. Również tutaj odbywają się zawody w łapaniu fal na desce!

  1. Valdearenas

Położona w Kantabrii plaża leży w Parku Naturalnym Liencres . Tutaj możesz liczyć na dość wysokie fale, a przy tym mocny wiatr. Co najważniejsze nie jest oblega przez turystów. Dlatego też będzie idealnym miejsce na surfing i windsurfing!

  1. Plaże na Fuertevertua

Jeśli chciałabyś poćwiczyć surfowanie, to idealnym wyborem jest właśnie Fuerteventura. Spora ilość plaż, która sprawdzi się w przypadku początkujących, ale też doświadczonych surferów. Wszystko dlatego, że wyspa charakteryzuje się szczególnie silnym wiatrem, a więc nie będziesz narzekać na brak fal.

 

Jeśli zastanawiasz się nadal na wyborem miejsca, to warto poobserwować sobie filmiki na youtube, w których ludzie nagrywają swoje poczynania, a jednocześnie wspominają, którą plaże wybrali!

Dodaj komentarz