granada
Blog,  Hiszpania

Granada – poznaj najciekawsze punkty widokowe

Każde miasto oferuje przepiękne punkty widokowe, która pozwalają Ci podziwiać panoramę miasta. Nie inaczej jest w przypadku Granady. Ale tutaj to ma podwójne znaczenie, gdyż to niezwykle magiczne miasto i podziwianie go z perspektywy pięknych punktów widokowych jest jedną z najlepszych rzeczy jaką można zrobić. Zobaczmy zatem, jakie punkty widokowe ma Granada!

  1. Albaicín – Punkt widokowy San Nicolas

Jeden z najpiękniejszych punktów widokowych w całym mieście. Masz przed sobą piękny widok na cała Alhambrę. Bill Clinton po podziwianiu zachodu słońca w tym miejscu powiedział „to najpiękniejszy zachód słońca na świecie”. I faktycznie słońce stwarza jeszcze piękniejszy widok. Alhambra, miasto, góry Sierra Nevada – czego chcieć więcej? Ja mogłabym tu siedzieć godzinami!

  1. Alhambra zaraz obok Palacio Carlos V

Nie wszyscy wiedzą, ale niektóre miejsca Alhambry są darmowe i można wejść bez żadnej rezerwacji. Warto zatem udać się przed Plac Carlosa V (który również jest darmowy). Plac ten jest nieduży, ale uroczy, dzięki temu można podziwiać dzielnicę Albaicín.

  1. Silla del Moro

Gdy udajesz się do Alhambry, to warto wejść trochę wyżej na Silla del Moro. Jest to XIV wieczna budowla, która miała spełniać funkcję obronna dla Generalife. Magazynowo również tu wodę. Z racji swojej funkcji, gdy się tu udasz, to możesz podziwiać Alhambrę w całej okazałości.

  1. Mirador de Santa Isabela la Real

Piękny plac z fontanną, z którego można podziwiać okazały krajobraz. Jest niezwykle zaciszny, zatem idealnie sprawdzi się na odpoczynek lub kawę na wynos.

  1. Punkt widokowy San Miguel Alto

Pisarz hiszpański Antonio Machado powiedział kiedyś „Wszystkie miasta mają swój urok, Grenada ma swój własny i wszystkich pozostałych.” I faktycznie coś w tym jest. Miasta andaluzyjskie mają wiele uroków. Ten Granady można podziwiać także, gdy wejdziesz na najwyższy punkt w mieście, czyli mirador de San Miguel Alto. Tutaj masz widok na nowoczesne miasto, Alhambrę, dzielnicę Albaicín, a także góry.

  1. La Lona – punkt widokowy Granada

Tutaj możesz zobaczyć miasto z innej perspektywy. Przed Tobą ukaże się widok na katedrę i klasztor San Jeronimo.

  1. Placeta del Comino

Za sprawą tego punktu widokowego możesz podziwiać niezwykłe ogrody Alhambry i jej wyjątkową roślinność. Zatem idealny na podróż latem lub wiosną, kiedy wszystko kwitnie!

  1. Punkt Widokowy Los Carvajales

Widok na Alhambrę, a do tego słuchanie i podziwianie flamenco? W tym miejscu to możliwe. No i chyba nie ma niczego bardziej „hiszpańskiego” niż te dwa elementy!

Oczywiście punktów jest więcej np. Granada (panorama miasta i równiny), La Curz Rauda (widok na Albaicín) czy Puerta del Sol (widok na katedrę).

Odkryj je wszystkie i zdecyduj, który jest Twoim ulubionym!

Dodaj komentarz