hiszpańskie filmy
Blog

Hiszpańskie filmy – co oglądać? Lista polecany filmów!

Masz przed sobą wolny wieczór lub popołudnie? A może chcesz obejrzeć coś razem z hiszpańskimi znajomymi lub pragniesz osłuchać się z językiem? Zatem przedstawiam Ci hiszpańskie filmy, które pozwolą Ci umilić wolny czas! Gotowy? Zaczynamy!

Filmy Almodóvara

W zestawieniu ciekawych filmów z językiem hiszpańskim nie może zabraknąć dzieł jednego z najwybitniejszych reżyserów tego kraju. O kim mowa? Oczywiście o Pedro Almodovarze. Osobiście jestem jego wielką fanką (obejrzałam chyba wszystkie filmy), a więc przede wszystkim polecam filmy wyżeserowane przez Almodovara. Odkryjemy ciekawą fabułę, dobrą grę aktorską i wyjątkowy kunszt reżysera. Warto przede wszystkim obejrzeć: Volver, La piel que habito, Los abrazos rotos, Hable con ella, Todo sobre mi madre, Dolor y Gloria. Chociaż jak wspomniałam, każdy jest wyjątkowy i warty uwagi.

Ciekawe hiszpańskie filmy, czyli co warto oglądać!

Bez wątpienia znajdziemy sporą ilość ciekawych filmów po hiszpańsku, oczywiście wszystko zależy też od naszych preferencji. Z czasem znajdziecie u mnie kolejne, atrakcyjne propozycje.

Oto moja propozycja:

 1. Amar – historia opowiadająca o związku i namiętności pomiędzy dwójką młodych osób. Interesujące spojrzenie na miłość, a później związane z nią problemy młodych ludzi. Widzimy dwa odmienne podejścia w zależności od osoby w związku.
 2. Todos lo saben – dojrzała kobieta o imieniu Laura przyjeżdża do rodzinnej miejscowości, ponieważ jej siostra wychodzi za mąż. Niestety dla niej w dniu wesela ginie jej starsza córka, co wpływa na ciąg nieszczęśliwych i trudnych dla rodziny zdarzeń.
 3. El bar – grupa kilku nieznajomych zostaje uwięziona w barze, kiedy na zewnątrz dzieją się niestworzone sytuacje.
 4. Contratiempo – jeden z moich ulubionych filmów, zbiera dobre recenzje także wśród znajomych. Opowiada o losach młodego biznesmena, a także historii zbrodni jego kochani. Pokazuje także, że nigdy nie wiadomo komu można ufać!
 5. El Autor – interesująca historia początkującego pisarza, który szukając inspiracji, postanawia spisać losy swój sąsiadów, przy okazji manipulując nimi, aby historia miała ciekawy przebieg.
 6. Hogar – w Polsce znany pod tytułem Były lokator – i też o tym jest ta historia. Opowiada o losach człowieka, który stracił majątek i musiał wyprowadzić się z prestiżowego mieszkania. A potem odkrywa, że nadal ma do niego klucze, z czego postanawia skorzystać.
 7. Quien te cantara – wzruszający film o losach znanej piosenkarki, które przygotowuje się do powrotu na scenę, niespodziewanie jednak traci pamięć, co utrudnia wszelkie plany.
 8. Durante la tormenta – ekscytujący i wciągający thriller z gatunku sci-fi okazujący losy kobiety, która niespodziewanie cofa się w czasie, aby odwrócić bieg wydarzeń.
 9. El fotografo de Mauthausen – historia młodego fotografa, który postanowił pokazać prawdę o zbrodniach w obozie koncentracyjnym.
 10. Tengo ganas de ti – znana i lekka komedia romantyczna mówiąca o losach Hache i Babi.
 11. Tres metros sobre el cielo – pierwsza część komedii opowiadająca o losach Hache (motocyklista i ryzykant) i Babi (ułożona, młoda dziewczyna z dobrego domu).
 12. 8 apellidos del vascos – typowy hiszpański humor, film pokazuje zależności między regionami i tego jak to wpływa na relacje międzyludzkie. Dokładniej mówiąc historia mieszkańca Sevilli, który niespodziewanie zakochuje baskijce
 13. La isla minima – film z gatunku kryminału, gdzie dwójka detektywów łączy siły w celu rozwikłania zagadki śmierci dwóch młodych dziewczyn
 14. Los ojos de Julia – mroczna historia, w której kobieta stara się rozwikłać zagadkę śmierci swojej siostry bliźniaczki.
 15. La cara oculta – młoda dziewczyna mieszkająca ze swoim narzeczonym znika w niewyjaśnionych okolicznościach.

PS: to nie jest żaden ranking, filmy pojawiają się w losowej kolejności.

Podsumowanie hiszpańskie filmy

Myślę, że na początek taka lista najciekawszych filmów wystarczy (mamy szeroki przedział od kryminałów, przez dramaty, komedie, a także romansidła). Z czasem pojawi się kolejna partia polecanych przez mnie filmów, a tymczasem mam nadzieję, że w aktualnej propozycji każdy znajdzie coś dla siebie!

2 komentarze

Dodaj komentarz