impreza hiszpańska
Blog

Impreza w hiszpańskim stylu – jak zrobić?

Impreza w hiszpańskim stylu? Nic trudnego. Wystarczy przygotować odpowiednią muzykę, do tego tapasy, odpowiednie napoje w tym najpopularniejsze drinki i możemy się bawić do białego rana. Sprawdź zatem, jak dokładnie się przygotować. Gotowy, to zaczynamy?

Hiszpańska impreza – na początek muzyka

Chyba żadna impreza nie może odbyć się bez muzyki. Nie inaczej jest w przypadku hiszpańskiego klimatu. Najczęściej na zabawach pojawiają się piosenki w stylu reagetton. Ja dzisiaj podaje Ci kilka propozycji piosenek, które sprawdzą się na każdej hiszpańskiej imprezie:

  • Mi Gente” – J Balvin, Willy William
  • Nicky Jam & J.Balvin – x
  • Alvaro Soler – La Cintura
  • Alvaro Soler – Sofia
  • Ricky Martin & Wisin & Yandel – Fiebre
  • Shakira, Maluma – Clandestino
  • piosenki Enrique Iglesiasa
  • hity Rickiego Martina
  • piosenki Malumy
  • piosenki Shakiry

To tylko kilka przykładów piosenek idealnych na imprezę. Oczywiście znajdziesz ich całe mnóstwo. Możesz też skorzystać z gotowych już składanek.

Jak dalej zadbać o nastrój? Za sprawą odpowiedniego dress codu, no i oczywiście ozdób.

Odpowiednie dekoracje i ubiór

Jeśli chcemy, żeby zapanował hiszpański klimat, to można również dać gościom wytyczne na temat dress codu. Np. niech będą to kolorowe albo kwieciste rzeczy, które wprowadzą radosny klimat. Oczywiście nie oznacza to, że tylko taki ubiór panuje w Hiszpanii. Nie mniej może to nadać wyjątkowego klimatu. Co jeszcze pomoże stworzyć klimat? Tak samo jak w przypadku ubioru, również mieszkanie można kolorowo ozdobić. Naklejki byka, kolorowy stół, do tego wachlarze oraz róże. Wszystko to zagwarantuje idealną zabawę. No i nie zapomnij o świecach, które dodadzą wyjątkowego klimatu.

Skoro już zadbaliśmy o odpowiednią oprawę, to czas na to, co pojawi się w menu!

Słone przekąski

Z czego słynie Hiszpania? No oczywiście, że z tapas. Zatem muszą się one pojawić koniecznie na imprezie. Poza tym to idealne rozwiązanie, które coraz częściej się wykorzystuje. Jeśli jeszcze nie wiesz, czym jest tapas, to już mówię. To niewielkie przekąski. Zatem idealne na każdą zabawę. Warto postawić przede wszystkim na pokrojone wędliny, deskę serów, oliwki, ale to nie wszystko. Możemy przygotować idealne małe kanapeczki, zrobić patatas bravas oraz przygotować gazpacho i tortille de patatas. Z takim zestawem tapas Twoi goście będą zadowoleni!

Przeczytaj więcej o tapasach!

Hiszpańskie napoje idealne na impreze

Skoro już stawiamy na hiszpański klimat, to i napoje w trakcie imprezy muszą być w iście hiszpańskim klimacie. Przede wszystkim stawiamy na wino. Wszelkiego rodzaju – wino pite samodzielnie, ale też jako dodatek do stworzenia innego trunku. O czym mowa? Otóż możemy przygotować sangrie, tinto de verano, calimocho. Dlatego też ważne, aby mieć odpowiednią ilość wina, fanty cytrynowej, sprite oraz coca coli. Zależy, na którym napoju najbardziej Ci zależy. A jeśli wolisz stawiać na coś mocniejszego, to wybierz agua de valencia!

Hiszpańska impreza? Koniecznie z churros!

Oczywiście, jak hiszpański klimat, to oczywiście churrosy. Nie koniecznie muszą być na imprezę, ale na poranek, kiedy wstaniemy zmęczeni po zabawie, a być może wraz z nami nasi goście. Dlaczego? Otóż churros to idealne śniadanie po nocnych wyjściach w Hiszpanii. Bardzo często udają się na nie w trakcie weekendu. Posiłek ten przede wszystkim jest syty i stawia na nogi. Poza tym jest wyjątkowo smaczne, zatem dobrze zacząć dzień takim akcentem. (ten obszar jeszcze do weryfikacji).

Podsumowanie

Już wiesz jak przygotować hiszpańska imprezę. Do Twoich zadań należy dobór muzyki, udekorowanie mieszkania, przygotowanie napojów i przekąsek. No i oczywiście, jeśli chcesz, żeby zabawa miała jeszcze bardziej hiszpański charakter, to musi zaczynać się dość późno. Nie wcześniej niż 22/23. No i powinna trwać od białego rana. Skoro już wszystko jasne, to teraz pozostaje Ci zapraszać gości i się bawić. Vamos a bailar!

Dodaj komentarz