filmy
Blog

Jakie filmy w jakich miastach powstały w Hiszpanii? Sprawdźmy!

Hiszpania ma niezwykłe ciekawe tereny i stwarza to ogromne możliwości dla twórców filmowych. Stąd też wielu z nich decyduje się właśnie tutaj kręcić filmy! Na jakie miasta stawiają? Sprawdźmy!

Wyspy Kanaryjskie

Na pierwszy ogień idą te wyjątkowe Wyspy. Mają one bardzo ciekawy i zróżnicowany teren. Stąd też bardzo często kręci się tutaj reklamy, przede wszystkim na Lanzarote – w parku Timanfaya. A jakie filmy tu kręcono? Exodus: Bogowie i królowie – powstał na Fuerteventurze. Natomiast na Lanzarote kręcono „Planetę Małp”. Teneryfa posłużyła zaś za krajobraz do filmów takich jak „Szybcy i wściekli 6” oraz „Jason Bourne”. Ale to nie wszystko – na wyspach kręcono również część scen z wiedźmina.

Madryt

Madryt jest ulubionym miejscem hiszpańskiego reżysera Pedro Almodovara. Kręcono tutaj przede wszystkim „Przerwane objęcia”, „Porozmawiaj z nią” czy też „Czym sobie na to wszystko zasłużyłam?”. Ale również w słynnym „La casa de papel” widzimy urywki miasta.

Sevilla

Pewnie się tego nie spodziewasz, ale w filmie „Gwiezdne Wojny” można zobaczyć Seville. Miasto posłużyło za plan filmowy w aż dwóch częściach „Mroczne Widmo” oraz „atak klonów”. Wszystko to na Plaza de Espana. Ponadto miasto też pojawia się w Grze o Tron – wybierz się do Ogrodów Alkazaru, jeśli chcesz zobaczyć miejsca z filmu.

Almeria

Co ciekawe to właśnie Almeria jest najczęściej wybieranym miastem jako filmowe tło. Właśnie tam można wykorzystać pustynie i dlatego też krajobraz ten pojawia się kilkaset razy w filmach. Mowa między innymi o „Conan Barbarzyńca”, „Indiana Jones” lub też „Dobry, zły i brzydki. Wszystko to w miejscu Oasys Theme Parki.

Kadyks

Kadyks w filmie o Jamsie Bondzie imitował Hawanę. Mowa o części ‘Śmieć nadejdzie jutro”.

Guadalajara

Zamek w Molina de Aragón pojawił się w niezwykle znanym filmie Imię Róży. Co prawda większość scen kręcono w specjalnym klasztorze, który powstał na potrzeby filmu, niedaleko Rzymu. Natomiast część scen z wnętrza kręcono właśnie w środku klasztoru.

Oczywiście to tylko część miast i filmów. W wielu ekranizacjach czy tez teledyskach można podziwiać hiszpańskie krajobrazy!

Dodaj komentarz