Kantabria

To nietuzinkowa wspólnota autonomiczna Hiszpanii. Dlaczego? Gdyż jest ona najmniejsza i składa się tylko z jednej prowincji, która nazywa się tak samo jak wspólnota. Region leży w północnej części Hiszpanii i graniczy z Asturią, Kastylią i Leon, a także z krajem Basków.

Najistotniejsza miasta w regionie:

  • Santander
  • Torrelavega
  • Reinosa
  • Laredo
  • Santoña

Region ten nazywany jest często Zieloną Hiszpanią, zatem znajdziesz tutaj sporą ilość inspirujących krajobrazów, ale będziesz mógł też smacznie zjeść.

 Ogromna ilość jaskiń i ciekawe zabytki

Kantabria to region, który w szczególności słynie z jaskiń. Ta najsłynniejsza Altamira została nawet wpisana na Listę światowego dziedzictwa. Niektórzy nazywają ją nawet „kaplicą sykstyńską sztuki naskalnej”.

Ponadto Kantabria to kolejny z regionów, przez który przebiega szlak pielgrzymkowy Camino de Santiago. Pielgrzymi i turyści mogą podziwiać wyjątkowe zabytki, takie jak klasztor Santo Toribio, pałac La Magdalena, a także budynek projektu Gaudiego – el Capricho.

Niecodzienne widoki

Kantabria cechuje się także nietuzinkowymi widokami. Szczególne znaczenie mają plaże i zatoczki. Wzdłuż wybrzeża tego regiony znajduje się aż 60 plaż. Ale plaże to nie wszystko. Gdy udamy się w głąb lądu, możemy podziwiać widoki górskie. Picos de Europa to bez wątpienia jedna z wizytówek tego regionu.