wyspy kanaryjskie
Blog,  Hiszpania

Kiedy najlepiej jechać na Wyspy Kanaryjskie?

Wiele osób myśli, że każda pora jest idealna na wakacje na Wyspach Kanaryjskich. Nie do końca zgadza się to z prawdą. Wiele zależy od wyboru wyspy, ale nie tylko. Ze względu na usytuowanie nad Oceanem Atlantyckim i różne warunki pogodowe, trzeba brać kilka czynników pod uwagę. Przekonajmy się zatem, kiedy najlepiej jechać na Wyspy Kanaryjskie!

Kanary – kiedy?

Jeśli zależy Ci na odpowiednim wykorzystaniu możliwości, jakie oferują kurorty i wyspy, to trzeba przed wyjazdem przeanalizować kilka rzeczy. Warto spojrzeć na pogodę w ostatnich lat, aby porównać, jakie faktycznie warunku panują w danym miesiącu. Ponadto z racji usytuowania nad Oceanem Atlantyckim musimy pamiętać o wiatrach, które w zależności od miesięcy mogą być bardziej lub mniej intensywne.

Usytuowanie Wysp Kanaryjskich

Wyspy Kanaryjskiej położone są w wyjątkowo pięknym i malowniczym rejonie. Właśnie ten wyróżniający się krajobraz przyciąga rzesze turystów, którzy pragną spędzić urlop w nietuzinkowym miejscu. Na wyspach można się relaksować, spacerować, zwiedzać, a także uprawiać sporty wodne. Kanary znajdują się bardzo blisko Afryki i obejmują górzyste tereny, które mają pochodzenie wulkaniczne.

Jaka pogoda na Wyspach Kanaryjskich?

Wyspy znajdują się w strefie klimatu zwrotnikowego i tak też mówi się o nich, że to najbardziej słoneczna część Europy. W styczniu/lutym będzie nawet 18/19 stopni. Wiadomo jednak, że noce mogą być chłodniejsze. Natomiast w najcieplejszych miesiącach tj. lipiec i sierpień temperatura będzie sięgać nawet 28 stopni. Wszystko to oznacza, że życie turystyczne trwa tu cały rok. A jeśli wolimy odpoczywać i zwiedzać w swoim klimacie, to warto uda się szczególnie poza sezonem letnim. Co nie będzie wcale oznaczać braku możliwości plażowania. Co ciekawe również tutaj będą dość długie dni. Zimą słońce wschodzi około godziny 7:30, a znika dopiero o 18:30, natomiast latem dzień zaczyna się o 7, a kończy około 21.

Kiedy sezon turystyczny na Kanarach?

Sezon turystyczny trwa tu praktycznie cały rok. Tak dobrze słyszysz. Kanary charakteryzują się tym, że mówi się, że jest tu wieczna wiosna. Czyli praktycznie przez cały rok temperatura wynosi około 20 stopni. Wiele oczywiście zależy od wiatru. Ale jest jedno „ale” szczególnie w styczniu należy uważać na wiatry. Może się zdarzyć, że akurat w tym zimowym okresie trafimy na spory wiatr, co sprawi, że plażowanie i spacerowanie w krótkim rękawku stanie się niemożliwe.

Święto – czyli dzień Wysp Kanaryjskich

Oczywiście do każdego regionu Hiszpanii warto się wybierać także w trakcie lokalnych świąt. Mamy wtedy szansę na poznanie jeszcze lepiej kultury i obyczajów. Nie inaczej jest w przypadku Wysp Kanaryjskich. Święto to przypada na 30 maja. Wtedy też mieszkańcy ubierają się w odświętne stroje ludowe. Na ulicach pojawiają się wozy, a na nich znajdują się liczne plony rolne, beczki z winem, a także potrawy. Wszystkiemu towarzyszy śpiew i taniec.

Czytaj także:

Wyspy Kanaryjskie i Dunas de Maspalmas

Lanzarote – ekskluzywna część archipelagu Wysp Kanaryjskich

Dodaj komentarz