nauka serial
Blog

Las chicas del cable – dlaczego warto obejrzeć ten serial?

Poszukujesz ciekawych i wartościowych seriali, które mogą być wsparciem podczas nauki hiszpańskiego? Zatem serial Telefonistki (Las chicas del cable) będzie idealny. Sprawdź, czy może Cię zaciekawić!

Telefonistki – słowem wstępu

Serial ten opowiada historię czterech kobiet, które początkowo nic nie łączy. Jedynie to, że zaczynają w tym samym czasie pracę w centrali telefonicznej. Z czasem jednak ich historia się zmienia. Pragną one zmiany. Chcą być bardziej niezależne. Stąd też tematyka serialu związana jest z ówczesnym tematem tabu, czyli feminizmem. Nie jest czymś normalnym, że kobiety pracują. Ponadto pojawiają się tu wątki miłośne, a także kryminalne.

Feminizm w latach 20

Jednym z ważniejszych wątków serialu jest walka kobiet o ich prawa. Właśnie w serialu możemy zobaczyć początki feminizmu i to, jak ówczesne kobiety próbują zyskać prawo głosu. Prawo do pracy, do wypowiadania się, nie chcą być lekceważone i marginalizowane przez mężczyzn. Stąd też łączą one swoją siłę. Pojawia się wątek kariery, możliwości głosowania, obecności kobiety w polityce, a także jeden z ważniejszych elementów to brak przynależności do ojca lub też męża. Stąd też jest to jeden z argumentów przemawiających za tym, aby obejrzeć ten serial. Gdyż dzięki temu poznamy możemy obserwować jak kształtował się feminizm i jakie zmiany zachodziły.

Wątek miłosny

Jak wspomniałam pojawia się tutaj też wątek miłosny, a właściwie jest ich kilka, ale ten najistotniejszy powiązany jest z główną bohaterką Lidi. Jest ona z jednej strony niezwykle pewną siebie kobietą i wytrwała, ale z drugiej bez problemu pakuje się w kłopoty. Lidia przyjeżdża i zdobywa zatrudnienie, gdzie spotyka swoją dawną miłość. Niestety mężczyzna ma już żoną. Przy okazji pojawiają się też inne zauroczenia, co często komplikuje wiele spraw. Z kim faktycznie będzie Lidia? Czy pozostanie z dawnym ukochanym? Tego dowiesz się w serialu.

Nie mniej pojawia się tu jeszcze jeden ważny wątek miłosny – mowa o związku lesbijskim. Co w tamtym okresie było niezwykle niebezpieczne, gdyż nie było legalne. Poza tym zwykło się uważać, że kobieta zawsze musi mieć męża.

Wątek kryminalny

No i jak wspomniałam pojawia się tu kilka wątków kryminalnych. Co to znaczy? Otóż dojdzie do nie jednego zabójstwa, agresji i trudnych sytuacji, które mogą okazać się kłopotem dla głównych bohaterek.

Podsumowanie

Serial ten jest niezwykle ciekawy, a przy tym porusza wiele ważnych aspektów. Warto postawić na niego, gdy chcemy bliżej poznać język hiszpański. Sprawdź, być może i Tobie przypadnie do gustu!

Przeczytaj również o tym, jak seriale pomagają w nauce języka obcego!

Dodaj komentarz