Murcja

Murcja to nadmorska wspólnota autonomiczna Hiszpanii, która leży w południowo-wschodniej części kraju. Stolicą regionu jest miasto o tej samej nazwie. Ponadto obszar ten zajmuje 11,3 tysiąca km2 i mieszka tu około 1,5mln mieszkańców. Region Murcja graniczy z Andaluzją, Walencją, a także Kastylią La Mancha. Co ciekawe Murcja była pierwszym miejscem na całym Półwyspie Iberyjski, które zostało zajęte przez Kartagińczyków, powstała wtedy Nowa Kartagina.

Miejsce do plażowania

Region Murcja bez wątpienia sprzyja plażowaniu i łapaniu witaminy D, gdyż słońce świecie tutaj przez 3000godzin w roku, do tego znajdziemy tutaj ciekawe wybrzeża, białe plaże, dzikie zatoczki. Jedno z popularniejszych Costa Calida – tu możesz odkrywać długie plaże, a także małe zatoczki. Idealne na odpoczynek lub sporty wodne.

Popularne miejsca

Jednym z popularniejszych miejsc w tym regionie bez wątpienia są Murcja – tutaj można podziwiać okazałą katedrę – czy też Kartagea. Warto również wybrać się do mniejszych wiosek tj. Aguilas, aby wczuć się w tutejszy klimat.