Język hiszpański

Najlepsze książki do nauki hiszpańskiego – moje top 5

Chcesz dopiero zacząć naukę języka hiszpańskiego? A może chciałbyś utrwalić wiedzę? Wolisz naukę w domowym zaciszu? Zatem przydatne będą Ci do tego odpowiednie książki do nauki hiszpańskiego. Dzisiaj przedstawię Ci mój top 5!

Gramatyka to podstawa – postaw na USO

Muszę przyznać, że gramatyka to dla mnie trudny orzech do zgryzienia. Dlatego też uważam, że do opanowania tego materiału trzeba mieć dobre podręczniki, aby wszystko odpowiednio zrozumieć. Musimy poznać podstawowe zasady gramatyczne, zastosowania czasów, gdyż na tym będzie opierała się nasza późniejsza nauka. Dlatego też uważam, że najlepsze książki w tym zakresie to USO. Tutaj w zależności od swojej wiedzy i poziomu możesz wybrać USO elemental lub intermedio. Ja lubię obydwie i często do nich wracam. To  książki w całości po hiszpańsku.

Uso de la gramatica intermedio - Castro Francisca

Fiszki do nauki słownictwa

Fiszki – to obowiązkowy dodatek do nauki języki obcego. Można w ten sposób uczyć się odmiany czasowników nieregularnych, a także słówek z wybranej kategorii. Nie dość, że zyskujemy dostęp do nowej wiedzy, do także możemy zobaczyć, jakie zastosowania mają podane słowa (przykłady zdań). W ten sposób nauka staje się szyba i łatwiejsza. Osobiście bardzo lubię fiszki firmy Edgar. Możesz postawić na każdą firmę lub zrobić je samodzielnie (o ile masz wystarczająco dużo czas).

Hiszpański w tłumaczeniach

Hiszpański w tłumaczeniach to niezwykła seria książek, które stawiają na praktyczną naukę. Mamy tutaj zdania w jednym i drugim języku, a do tego obok często wyjaśnienia konkretnych słów, gramatyki, idiomów. Przez to poznajemy zasady, jednocześnie widzimy ich zastosowanie w codziennej sytuacji.

Książki do nauki hiszpańskiego – postaw na rozmówki

Rozmówki to również jedna z książek, którą uważam za obowiązek w szafie. Po pierwsze pozwala na rozmowę w trakcie podróży, kiedy jeszcze nie operujemy perfekcyjnie danym językiem. Po drugie mamy bardzo duży podział tematyczny i praktycznie zdania, która pozwalają na komfortową i poprawną naukę. Ponadto bardzo często znajdziemy tam szeroki zakres słów. Do tego poznawanie słówek w nowym języku jest bardzo ważne, gdyż bez tego nic nie uda nam się zrobić. Zatem poniżej polecane przeze mnie rozmówki!

Rozmówki hiszpańskie (Cezary Długosz) książka outlet w księgarni  TaniaKsiazka.pl

Repetytorium leksykalno- tematyczne

Polecam również, aby w swojej biblioteczce posiadać repetytorium leksykalno-tematyczne. W ten sposób stawiamy na praktykę. Książki te różnią się poziomami, ale bez względu na to składa się zawsze z:

  • wprowadzenia do danego tematu
  • przykładowego tekstu lub dialogu
  • słownictwa z tłumaczeniami
  • różnorodnych ćwiczeń sprawdzających i utrwalających
  • podsumowania rozdziałów

Dobierz swój poziom i postaw na wygodną naukę!

 

Dobry słownik

No i na sam koniec nie można zapomnieć o słowniku. Dobrze mieć go również w wersji papierowej. Być może wyjedziesz na Erasmusa i przyda się w trakcie egzaminu? A może pojawią się problemy z Internetem i nie będziesz miał jak sprawdzić, niezbędnego słowa? Ja polecam słownik PONS.

Nie zapominaj jednak, że to wszystko to tylko wsparcie w nauce. Trzeba stawiać na praktyczną naukę. Tak jak słuchanie obcojęzycznych treści oraz czytanie, aby jeszcze lepiej obeznać się z danym językiem.

2 komentarze

  • Ola

    Ale super zbiór do nauki języka hiszpańskiego, zaczynam właśnie naukę i zastanwiałam się jakie ksiązki do nauki wybrać! Teraz już wiem ;D Pewnie na sam początek postawię na fiszki, aby nie zniechęcić się gramatyką! Ale dziękuję za pomocne materiały, widzę, że jest ich więcej. Z pewnością będą wracać – nauka hiszpańskiego będzie łatwiejsza!

Dodaj komentarz