Fuerteventura
Blog,  Hiszpania

Fuerteventura – poznaj najciekawsze plaże

Fuerteventura to jedna z wysp Kanaryjskich, która przyciąga widokami, pogodą, możliwością uprawiania sportów wodnych, ale nie tylko! To tutaj znajdziemy całe mnóstwo wyjątkowych plaży, na których odpoczniesz i się zrelaksujesz. Chcesz wiedzieć, jakie plaże na Fuerteventura są najlepsze? Zostań ze mną!

Fuerteventura – najpiękniejsze miejsca do plażowania w całej Europie

Nie wiem, czy o tym wiesz, ale plaże Fuerteventura są uważane za jedne z najlepszych w Europie! Zatem, jeśli marzy Ci się relax, opalanie, kąpiele wodne i słoneczne, to wyspa ta będzie dla Ciebie idealna. Tutejsze plaże rozciągają się przez całą wyspę! Tutaj częściej znajdziesz złoty, a nie ciemny piasek. Niektórzy nawet twierdzą, że został on przywieziony z Sahary.

1. Fuerteventura i Playa de Cofete

Chyba najpopularniejsza plaża na wyspie, którą najczęściej poleca się turystom. Jednak dostęp do niej nie jest taki łatwy. Nie mniej warto się na nią wybrać – przyciąga rajskim i dziewiczym krajobrazem. Plaża ta jest otoczona górami i znajduje się na południowej części wyspy – a dokładniej na Półwyspie Jandia. Wyjątkowe zbocza, a także wierzchołki gór stanowią idealny punkt widokowy.

2. Playas de Corralejo

Przenieśmy się teraz na północ – a dokładniej do stolicy wyspy – Puerta del Rosario. Tam właśnie czekają na Ciebie wyjątkowe piaszczyste, duże plaże Corralejo. Spora ilość zatoczek i lazurowej wody – wszystko to w bliskiej odległości od barów. Miejscowość Corralejo jest typowym kurortem, ze sporą ilością hoteli, a także turystów.

3. Playa de la Concha

Chciałbyś zwiedzieć jeszcze inną, mniejszą, a zarazem uroczą wyspę? Zatem postaw na wyspę Lobos i odpoczywaj na tutejszej plaży. Dojazd wcale nie jest skomplikowany – wystarczy uda się do portu w Corralejo i wybrać prom, w godzinach, które nam pasują. Powierzchnia wyspy to niecałe 5km2, zatem gdy wyjedziesz rano, a wrócisz wieczorem, będziesz miał czas na poznanie wysepki i plażowanie. Krystaliczna woda z pewnością Cię zachwyci.

4. Playa de Sotavento

To plaża, która rozciąga się na południowej części wyspy (aż 10km)– dokładniej na Półwyspie Jandia. To idealne miejsce do surfowania, windsurfingu lub innych sportów wodnych. Tutaj znajdziesz perfekcyjne fale i wiatry, aby móc spędzać czas aktywnie.

5. Playa de Esquizo

Pragniesz miejsca nie tylko na odpoczynek, ale też do pięknych zdjęć? Zatem Playa de Esquizo będzie idealna. Znajduje się przy skalistym zboczy, a jej długość do jedynie 250 metrów. Sprawdź koniecznie!

6. Playa de Costa Calma

Perfekcyjna plaża z białym piaskiem, a przy tym z palmami. Ma ponad 2 km. Niekiedy sprawia nawet wrażenie pustyni. A wszystko to bardzo blisko Oasis Park Fuerteventura.

Pamiętaj, że jeśli będziesz mieć czas, to warto wybierać się na różne plaże, aby zasmakować lepiej uroków Wysp Kanaryjskich. Ja zwiedziłam tylko połowę z nich, ale mogę przyznać, że każda mnie zachwyciła i oczarowała!

7. Playa de Gran Tarajal

Plaża ta znajduje się w miejsowośi o tej samej nazwie. Tym, co ją odróżnia, jest ciemny piasek. Zatem jeśli szukasz odmiany, to warto wybrać się właśnie tutaj.

8. Playa del Matorral na Fuerteventura

Plaża, którą odnajdziemy obok najbardziej turystycznej miejscowości Moro Jable. Cechują ją piękne widoki, przezroczysta woda, poza tym jest bardzo szeroka. Można tutaj również wypożyczyć leżaki, a także znajdzie się strefa dla nudystów.

9. Playa del Bajo de la Burra

Popularna na Instagramie plaża, może nieperfekcyjna na wypoczynek, ale zdecydowanie na ciekawe zdjęcia. Określa się ją mianem plaży popcornowej, wszystko dlatego, że piasek na zdjęciach wygląda jak popcorn.

Pamiętaj, że jeśli będziesz mieć czas, to warto wybierać się na różne plaże, które oferuje Fuerteventura. Wszystko po to, aby zasmakować lepiej uroków Wysp Kanaryjskich. Ja zwiedziłam tylko połowę z nich, ale mogę przyznać, że każda mnie zachwyciła i oczarowała!

Dodaj komentarz