stadiony w Hiszpanii
Blog

Najpopularniejsze stadiony w Hiszpanii

Co musisz zobaczyć każdy fan piłki nożnej? Oczywiście najpopularniejsze stadiony świata, gdzie grają najlepsi piłkarze i najpopularniejsze kluby. Jakie stadiony trzeba koniecznie odwiedzić w Hiszpanii? Poznaj najpopularniejsze stadiony w Hiszpanii!!

Hiszpania dla fanów sportu – najpopularniejsze stadiony

Wszyscy miłośnicy sportu z pewnością przebierają nogami na myśl, o tym że można zwiedzić słynne obiekty sportowe. Przecież nie ma nic ciekawszego od możliwości zobaczenia z bliska wyczynów ukochanej drużyny. Albo po prostu poznaniu obiekty, na którym gra. Poza tym nie trzeba być wielkim fanem piłki, aby chętnie zobaczyć, tak nietypowe i wyjątkowe obiekty. Jakie stadiony w Hiszpanii zasługują na uwagę?

Camp Nou

To największy stadion w całej Europie – jego pojemność to 99 000. Wycieczka po stadionie z całą pewnością Cię zaskoczy. Nie jest to to samo co mecz, ale możesz podziwiać szatnie, trybuny, miejsca komentatorów, czy odwiedzić muzeum i pooglądać słynne trofea.

Santiago Bernabeu

Czas na stolicę kraju – czyli stadion Real Madryt. Jest on nieco mniejszy, gdyż może tu wejść około 81 000 fanów, ale znajduje się praktycznie w centrum miasta. Obiekt ten otwarto w roku 1947 i otrzymał nazwę związana z ówczesnym prezesem. Na samym początku mogło tam wejść jedynie 75 tysięcy osób, jednak z czasem ta liczba się zwiększyła.

Więcej na temat Santiago Bernabeu tutaj!

Wanda Metropolitano – Stadion Atlético Madryt

Kolejny Madrycki stadion – tym razem mecze rozgrywa tutaj Atletico Madryt. Znajduje się na obrzeżach miasta i działa od 2017 roku. Uznaje się za jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów. Podczas projektowania postawiono na komfort i bezpieczeństwo. Pomieści około 68 tysięcy kibiców. Jest trzecim co do wielkości stadionem

Stadion San Mamés w Bilbao

Na sam koniec stadion znajdujący się w Bilbao. Miasto to urzeka połączeniem nowoczesności i historii. Jedną z wielu atrakcji w mieście jest stadion piłkarski – San Memes. Stadion otwarto w roku 1913 i wtedy po raz pierwszy mogli wejść na niego kibice – w liczbie 7000. Na przełomie lat ulegał on przebudowie i transformacją. Największa miała miejsce w roku 1982. I od tego czasu na stadionie mogło zasiadać aż 45 tysięcy kibiców. Ale to nie koniec transformacji – rok 2013 to praktycznie rozbiórka dawnego stadionu i  w tym samym miejscu postawienie nowego obiektu. Powstał zatem niezwykle nowoczesny i wygodny stadion. Aktualnie na stadion może wejść aż 53 tysiące kibiców.

Podsumowanie

Jak widzisz Hiszpańskie stadiony często cechuje nowoczesność i wyjątkowa architektura. A do tego są niezwykle pojemne, stąd też brak stadionu narodowego nie przeszkadza. Wystarczą obiekty klubowe!

 

 

Dodaj komentarz