pamiątki z lanzarote
Blog,  Hiszpania

Pamiątki z Lanzarote – co warto przywieźć?

Wybierasz się na urlop? Zastanawiasz się pewnie, co warto przywieźć, aby pamiątka była ciekawa, a zarazem praktyczna. Przedstawiam Ci moją listę najciekawszych pamiątek z Lanzarote!

Pamiątki z Lanzarote – na jakie postawić?

Możliwości mamy sporo, wiele zależy od tego, co najbardziej lubimy. Bez wątpienia jednak pamiątki, to jeden z elementów, które umilą Ci powrót z wakacji i sprawią, że będzie on odrobinę mniej smutny. Przedstawiam Ci najciekawsze pamiątki, jakie możesz przywieźć z wyspy!

Kosmetyki z aloesu

Największa zaleta Wysp? Moim zdaniem wygrywa aloes. Zatem kosmetyki z naturalnych plantacji, to jedna z najlepszych prezentów, jakie można kupić sobie lub bliskim. Możesz postawić na żel, antyperspirant, krem do twarzy i wiele innych. Warto również udać się do muzeum aloesu, aby poznać lepiej sam proces produkcji.

Słomiane kapelusze i liście palmowe

Możesz postawić na słomiany kapelusz lub inne produkty z liści palmowych. Liście palmowe są niezwykle popularne na Lanzarote, dlatego też produkuje się z tego surowca sporo rzeczy jak torby, kapelusze lub maty. Również te słomiane kapelusze są bardzo popularne.

Biżuteria

Warto postawić także na biżuterię, ale nie taka zwykła. Mamy tu możliwość zakupu nietuzinkowej biżuterii, która wykonana jest z lawy wulkanicznej. Do wyboru masz kolczyki, bransoletki czy też naszyjniki.

Ale to nie jedyny materiał, z którego robi się biżuterie. Można również zdecydować się na zakup biżuterii oliwnej. Ten wyjątkowy zielony kolor z pewnością wpadnie w oko wielu paniom.

Pamiątki z Lanzarote – coś do jedzenia

Sery

Na wyspach kanaryjskich tworzy się aż 35 gatunków sera. Wybierz jeden ulubiony i zabierz go ze sobą do domu.

Wino

Oczywiście, jak zawsze w Hiszpanii warto postawić na zakup wina, aby potem wspominać wakacje. Poza tym tutaj możesz podziwiać nietuzinkowe winnice, zupełnie inne od tych, która widziałeś wcześniej. Szczególnie polecam winnice La Geria.

Sól z Salinas de Janubio

Tutaj w naturalny, rzemieślniczy sposób wydobywa się sól, która ma wysoką zawartość jodu i jest przy tym mało słona. Możesz zatem kupić sól lub inne produktu z jej dodatkiem.

Wyjątkowe rękodzieła

Na wielu targach znajdziesz również piękne wykonane rękodzieła. One również sprawdzą się idealnie jako wakacyjna pamiątka, która nada Twojemu wnętrzu nowego charakteru.

Mam nadzieję, że już teraz będzie Ci się łatwiej zdecydować na jakąś pamiątkę. Ja szczególnie polecam wszelkie produkty z dodatkiem aloesu.

Czytaj także:

Kim był Cesar Manrique?

Lanzarote – ekskluzywna część archipelagu Wysp Kanaryjskich

Dodaj komentarz