teide
Blog

Park Narodowy Teide – niezwykłe miejsce

Wyprawa na Teneryfę wielu osobom kojarzy się głównie z rajskimi plażami. Ale Teneryfa to nie tylko plaże, gdyż w samym sercu wyspy znajduje się wyjątkowy, a zarazem jeden z najczęściej odwiedzanych parków narodowych w Europie. Dlaczego Park Narodowy Teide przyciąga tylu turystów? Sprawdźmy!

Serce wyspy? Park Narodowy Teide

Park Narodowy Teide jest jedną z największych atrakcji na całej wyspie. Najbardziej przyciąga tutaj wulkan, który ma aż 3718 metrów Mówi się, że jest on „dachem” Hiszpanii. Za sprawą wielu erupcji wulkanicznych powstała imponująca fauna a także flora przystosowana do tych jakże wysokogórskich warunków. Nie jest to spotykane w innych miejscach. Co warto wiedzieć na temat Parku?

Szlaki parku

Cały park najlepiej zwiedzić pieszo. Do dyspozycji będzie mieć aż 41 szlaków, które przeprowadzą przez teren parku każdego, bez żadnego problemu, a moc wrażeń jest gwarantowana. Wyróżnić należy szlak dla uwielbiających wyzwania i aktywnych turystów – szlak Montana Blanca – Pico del Teide. Ma on aż 8,3km i dość wysoki stopień trudności. Łatwiejsze – ale równie ciekawe są Montana de los Tomillos – długość 6km oraz La Fortaleza – o długości 5,3 km. Pamiętaj jednak o odpowiednim ubraniu – cieplejsze rzeczy z racji zmiany wysokości, do tego filtr, okulary, nakrycie głowy, no i oczywiście wygodne buty. Bez tego wyprawa będzie bardzo skomplikowana!

Co oferuje Park Teide?

Jest to niezwykły i wulkaniczny krajobraz, który jest rajem dla miłośników przyrody. Faunę dominują bezkręgowce, jest ich ponad 1000 gatunków. Nie mniej należy także podkreślić, że znajdziesz tu również mniej więcej 20 gatunków ptaków. Również flora jest niezwykle ciekawa – bo można podziwiać aż 168 rodzajów roślin. Z tego 58 znajduje się wyłącznie na wyspach kanaryjskich. Jakie gwiazdy kryją się w parku? Fiołek Teide – fioletowy kwiat rośnie tylko na wysokości 2500m. Do tego też żmijowiec rubinowy. Roślina może osiągnąć nawet 3 metry wysokości.

Nie zapomnij

Nie możesz zapomnieć odwiedzić obserwatorium na Teide. Tutaj znajduje się jedne z najlepszych teleskopów słonecznych na świecie. Ponadto masz szansę dowiedzieć się, jak ważne są obserwacje i z jakiego powodu Teneryfa jest dobrym miejscem do badania światła.

Nie zapomnij również o punkcie widokowym – Narices del Teide. Znajduje się na wysokości 2000 metrów  i zapiera dech w piersiach. Najlepiej podziwiać dudach zachód słońca.

Czytaj także:

Teneryfa – jakie miejsca warto zobaczyć?

Dodaj komentarz