alternatywa playa de las catedrales
Blog,  Hiszpania

Playa de las Catedrales – czym Cię zaskoczy?

Opalanie na plaży? Nic nowego! Relaks, piknik? Normalne! Ale zwiedzanie plaży, może trochę zadziwić. Zatem poznaj Playa de las Catedrales – która ma do zaoferowania coś więcej niż typowa plaża!

Playa de las Catedrales – czyli plaża katedr

Plaża Katedr jest najbardziej emblematyczną plaża nad Zatoką Biskajską (a dokładniej w Galicji). Co przyniosło jej sławę? Bez wątpienia nie piękny złoty piasek czy romantyczna promenada. Na jej sławę wpływają łuki skalne, które wyrastają z piasku, w ten sposób wyglądają jak łuki gotyckiej katedry. Właśnie dlatego plażę nazwaną w ten sposób. Wcześniej nazywano ją  Playa de Aguas Santas.

Wysokość tych niesamowitych skalnych łuków to aż 30 metrów. Budzą niesamowity podziw szczególnie podczas spacerów. Dodajmy do tego np. wschód lub zachód słońca, szum fal – a niesamowite wspomnienia mamy już w kieszeni.

https://www.youtube.com/watch?v=elYM61lBDeM

Co można robić na plaży?

Być może zastanawiasz się, czy można tak jak na normalnie plaży się opalać lub wypoczywać? W praktyce tak, ale w teorii niekoniecznie. Nie sprzyjają temu warunki. Po pierwsze pogoda, po drugie intensywne fale. Tutaj najlepiej wybrać się na spacer, porobienie zdjęć i podziwianie. Pamiętaj, że wstęp jest bezpłatny, ale latem, gdy zbiera się więcej turystów obowiązują pewne limity!

Czytaj też:

Dunas de Corallejo

Fuerteventura – poznaj najciekawsze plaże

Dodaj komentarz