Hiszpania

Plaże w Hiszpanii – poznaj najpiękniejsze miejsca!

Hiszpania oferuje całą gamę nietuzinkowych plaż i zatoczek. Z całą pewnością obojętnie, gdzie trafisz, będziesz zachwycony. Nie oznacza to, że z takiej ilości wspaniałych miejsc, nie można wybrać tych najpiękniejszych. Poznaj zatem plaże w Hiszpanii, które musisz koniecznie zobaczyć!

Nietuzinkowe plaże w Hiszpanii

Całe Hiszpańskie wybrzeże obfituje w wyjątkowe i piękne plaże, które idealnie nadają się na odpoczynek, piknik, wakacje czy też uprawianie sportów. Niekiedy jednak część z nich przyciąga bardziej. Rozrzucone są po całej Hiszpanii. Sprawdźmy zatem, które miejsca szczególnie warto odwiedzić!

EL playazo w Cabo de Gata

Cabo de Gata to bardzo wyróżniające się miejsce – można powiedzieć, że dzikie i dziewicze – a w Europie mało takich w tej chwili. W roku 1997 uznano je za rezerwat biosfery UNESCO. Co można tu znaleźć? Przede wszystkim ustronne, piękne, skaliste zatoczki, naturalne solniska, klify, a do tego białe piaszczyste plaża i niezwykłe gatunki roślin. Co istotne region ten jest bardzo popularny wśród ornitologów i fanów dzikiej natury – to właśnie tutaj przelatują ptaki z Europy do Afryki. Czasami można podziwiać też flamingi. Jeśli chodzi o najlepszą i najpiękniejszą plażę, to jest to el Playazo. Brzeg ma 400 m długości i 30 m szerokości. Woda jest stosunkowa spokojna, do tego oferuje złoty piasek – to wszystko sprawia, że idealnie się tu plażuje. Ponadto prosto z plaży można podziwiać Castillo de San Ramón – czyli XVIII – wieczny bastion obronny.

La concha – San Sebastian

W zestawieniu nie może zabraknąć takiego miejsca jak La concha w miejscowości San Sebastian. Plaże uważa się za jedną z najwspanialszych plaż miejskich na świecie. Co takiego oferuje? Złoty piasek, nietuzinkowe widoki, a także wyjątkową i jakże elegancką promenadę ze sporą ilością kawiarni i restauracji. Zapytacie pewnie, skąd  wzieła się taka nazwa jak „La concha”? Oczywiście chodzi o to, że plaża jest położona w zatoce, która kształtem przypomina muszlę. Plaża ma jedną istotną zaletę – chodzi właśnie o jej usytuowanie. Jest dobrze chroniona od wiatru – z jednej strony przez wzgórze Urgull, a z drugiej Igueldo. Wody są przez to niezwykle spokojnie, a więc plaża nadaje się idealnie na relaks – plażowanie i pływanie.

plaże w hiszpanii - santander

Playa de la Victoria w Kadyksie

Jedna z najbardziej znanych plaż miejskich w Andaluzji. Położona jest w południowo-zachodniej części Hiszpanii – blisko nowej dzielnicy Kadyksu. Sprawdza się idealnie w trakcie gorących letnich dni – chłodna, ale nie za zimna woda oferuje wytchnienie od upału. Playa de la Victoria ma prawie 3 km, a jest szeroka na 200m. Pokrywa ją piękny złoty piasek. Do tego w pobliżu jest sporo restauracji. Idealna do wypoczynku ze znajomymi lub rodziną.

Majorka i Es Trenc

Plaża Es Trenc znajduje się na południu wyspy, blisko miasteczka Campos. Co ciekawe, to jedna z najdłuższych niezagospodarowanych plaż na całej wyspie. Ma idealnie czystą wodę i biały piasek. Stąd można podziwiać dziewicze wydmy. Co równie istotne, zejście do wody jest bardzo łagodne, a woda jest spokojna oraz ciepła. Sprawdź koniecznie, jeśli udasz się na Majorkę!

Nerja i jej plaże

Nerja słynnie z wyjątkowych plaż i widoków. Położona jest jedyne 50 km od Malagii. Można wybrać jedną z wielu plaż:

  • Playa de Burrina – ma 800 metrów długości i sąsiaduje z niezwykłą promenadą,
  • Maro – zaciszna plaża, która jest otoczona przez dwa klify,
  • Playa de la Calahonda – malutka plaża z ciemnym piaskiem i niezwykle łagodnym zejściem do wody,
  • Playa el Salon – plaża szczególnie popularna wśród rodzin, jest niezwykle zaciszna.

Playa de los Lances w Tarifie

Lubisz sporty wodne? Zatem Playa de los Lances będzie dla Ciebie idealna. To jedna z najpopularniejszych plaż dla miłośników sportów wodnych. Region ten jest wyjątkowo wietrzny, dlatego też sprawdzi się dobrze w przypadku surfowania i kitesurfingu. Plaża znajduje się w miejscu, gdzie Morze Śródziemne łączy się z Oceanem Atlantyckim i właśnie to tworzy unikatowy mikroklimat. W tym miejscu masz możliwość podziwiania stworzeń wodnych czy też patków. Do tego dochodzą jeszcze piękne widoki na wybrzeże Afryki i Cieśninę Giblartarską. Plażę pokrywa biały piasek. Prawda, że brzmi przekonująco?

Teneryfa – Playa de las Teresitas

Plaża ta znajduje się jakieś 7 km na północny wschód od Santa Cruz (stolica wyspy) i uznaje ją się za najpiękniejszą plaże na wyspie. Jej sporą zaletą jest złoty piasek. Plaża ma długość 1,5 km i szerokość 80m. Otaczają ją malownicze klify. Co ważne plaże otacza falochron, przez co woda jest dość spokojna. Sprawdź sam!

Podsumowanie – najpiękniejsze plaże w Hiszpanii

Oczywiście w Hiszpanii jest bardzo dużo pięknych i zapierających dech w piersiach plaż. Nie sposób wymienić na raz wszystko razem. W tej chwili proponuję Ci zaledwie kilak tych najciekawszych. Jeśli będziesz mieć okazje, to warto je odwiedzić!

Czytaj także:

Costa Dorada – czyli złote wybrzeże Hiszpanii

Costa Blanca

Dodaj komentarz