PO POWROCIE

Powrót w Erasmusa nie należy chyba dla nikogo do rzeczy przyjemnych. Wiele się wydarzyło, sporo się nauczyliśmy, a do tego ciężko się rozstać z nowymi znajomymi. Jednak powrót z Erasmusa to także obowiązki. O czym należy pamiętać?

Uzupełnienie dat pobytu

Daty pobytu z potwierdzeniem uczelni przyjmującej należą do jednych z ważniejszych dokumentów, o jakim musisz pamiętać. Zapewne pamiętasz, że po przyjeździe na uczelnie musisz udać się do biura wymiany, w celu potwierdzenia przyjazdu, tak samo jest po powrocie. Czasami uczelnie wydają same taki dokument, innego razu trzeba uzupełnić dokumenty z macierzystej uczelni.

Dalsze część LA

Learning Agreement składa się z kilku elementów i jednym z nich jest część, która należy uzupełnić po powrocie.

Uzupełnienie różnic programowych

Bardzo często przed wyjazdem na Erasmusa dostaje się dokument z różnicami programowymi. Po powrocie należy udać się do koordynatora i zweryfikować, czy przedmioty udało się zaliczyć na wyjeździe, a jeśli nie, to sprawdzić, kiedy i jak możemy je nadrobić. Pamiętamy, że zapis na te zajęcia, jak również pilnowanie terminu, to nasz obowiązek.

Test językowy

Najpewniej przed wyjazdem otrzymałeś link, gdzie znajdował się specjalnie przygotowany test językowy. Po powrocie jeszcze raz otrzymasz link i ponownie musisz przystąpić do testu, ma to na celu weryfikacji poprawy umiejętności językowych.

Transcript of records

Po powrocie do Polski na Twoją uczelnie albo do Ciebie trafi po jakimś czasie specjalny dokument, który będzie potwierdzeniem zdania przedmiotów i ocen. Musisz udać się z nim do koordynatora, aby wszystko zostało wpisane do programu uczelnianego i rozliczone.

Uzupełnienie ankiety mobilnościowej

Po powrocie poza linkiem do testu najpewniej otrzymasz link do specjalnej ankiety. Nie zapominaj o niej i uzupełnij ją we właściwym terminie.

Upewnij się u koordynatora czy wszystko się zgadza

Dla pewności, kiedy już dostarczysz wszelkie dokumenty, to porozmawiaj z koordynatorem Twojego wydziału, aby sprawdzić, czy wszystko zostało poprawnie załatwione i nie ciążą na Tobie jakieś dodatkowe obowiązki.