punkty widokowe w maladze
Hiszpania

Punkty widokowe w Maladze – na jakie warto postawić?

Malaga to jedno z ciekawszych miejsc w Hiszpanii – miejsce idealne na urlop, ale też do zamieszkania. Jedna z zalet miasta to właśnie punkty widokowe. Ja bardzo uwielbiam patrzeć na miasta z większej perspektywy – szczególnie takie klimatyczne jak Malaga. Jakie zatem mamy punkty widokowe w Maladze? Sprawdźmy!

Punkty widokowe w Maladze – co warto wiedzieć?

W Maladze bez większego problemu znajdzie się wiele, ciekawych punktów widokowy już w samym centrum. Sprzyja temu przede wszystkim ukształtowanie terenu w tym obszarze – wschodnią część dawnego starego miasta zamyka wszak wzgórze. Poza standardowymi punktami widokowymi panoramę miasta można też podziwiać z dachu katedry lub wielu tarasów hotelowych albo restauracyjnych.

Punkt widokowy Giblarfaro

Ten jeden z ciekawszych punktów widokowych w mieście znajduje się na pieszej trasie, która prowadzi do twierdzy Alcazaba. Tarasik widokowy widać już z dołu – należy jednak pamiętać, że wejście pod górę może być męczące, zatem warto zabrać wodę.

Widok za zamkiem Giblarfaro

Kolejny z punktów znajduje się trochę dalej, będzie to kawałek na wschód od wejścia na zamek Giblarfato. Można tam dojść idąc ulicą Camino Giblarfaro. Dobrze z niego widać La Malagueta.

Widok z murów zamku Giblarfaro

Równie ciekawe widoki można mieć spacerując po murach twierdzy Giblarfaro. Dzięki temu uda się obejrzeć miasto z wielu stron. Pamiętaj jednak, że tutaj wejście jest płatne.

Dach katedry

Kolejna możliwość to także dach Katedry w Maladze. Samo wejście na dach jest jedną z większych atrakcji miasta. Dach można przejść dookoła, przez co masz większą perspektywę na całe miasto.

Punkty widokowe w Maladze – widoki z lokalnych restauracji

Dach hotelu AC Hotel by Marriott Malaga Palacio

Jeden z popularniejszych tarasów widokowych jest Restuaracja Atico Bar and Restaurant – rozciąga się tu świetny widok na port, morze, a także dach katedry. Idealne miejsce na relaks z przyjaciółmi i lampkę wina. Warto się tu wybrać szczególnie wieczorem, kiedy miasto jest oświetlone.

Taras San Juan

Jeden z nowszych tarasów urzeknie nie jedną osobę. Ma idealną lokalizację – w centrum, pomiędzy uliczkami, poza tym gwarantuje świetny widok. Można tu obejrzeć wierze kościoła San Juan, a także Katedrę. Poza tym jest tu dość przyjemny klimat – muzyka i bar – czyli to, co najbardziej lubią Hiszpanie.

Pozostałe punkty

Oczywiście nie tylko w centrum znajduje się sporo punktów widokowych. Również w pozostałych regionach miast można podziwiać ciekawe panoramy. Jednym z przykładów jest Ogród Botaniczny znajdujący się trochę poza miastem. Również na obrzeżach znajdziesz sporo górek, które zapewniają niesamowite widoki.

Dodaj komentarz