Santiago Bernabeu
Blog,  Hiszpania

Santiago Bernabeu – dowiedz się więcej!

Madryt znany jest przede wszystkim ze wspaniałej architektury i niezwykłych muzeów, które oferują dzieła najwybitniejszych twórców. Jednak to nie wszystko, co oferuje to miasto. Fani sportu również znajdą coś dla siebie. Może to być na przykład Santiago Bernabeu – co Ty na to? Dowiedz się wszystkiego, co istotne na temat tego stadionu!

Santiago Bernabeu – najważniejsze fakty

Stadion powstał w roku 1947 i początkowo na jego teren mogło wejść jedynie 75 tysięcy osób, jednak z czasem uległ renowacji i w tej chwili jego pojemność to około 81 000 kibiców. Nazwa stadionu jest związana z prezesem, który zarządzał klubem, gdy go otwierano. Co istotne to właśnie na tym obiekcie rozgrywane są mecze reprezentacji. Każdy mecz gromadzi sporą ilość widzów. Co można tutaj zobaczyć?

Zwiedzanie Santiago Bernabeu

Podobnie jak na Camp Nou – tutaj również masz do wyboru dwa oddzielne etapy zwiedzanie. Pierwsza część to oczywiście podziwianie otwartej trybuny, do tego dochodzi też murawa, szatnia, sala do spotkań z dziennikarzami. W ten sposób możesz się poczuć jakbyś uczestniczył w ważnym wydarzeniu. A druga część do muzeum. Dzięki temu poznasz lepiej historię, drużynę, możesz podziwiać dawne stroje, buty, koszulki czy piłki. Elementy interaktywne pozwala Ci się przenieść w czasu – możesz oglądać nagrania z dawnych wyjazdów, obserwować jak świętowano mistrzostwa i wiele innych.

Oczywiście są też miejsca poświęcone najważniejszym klubowym zawodnikom, którzy mieli spory wpływ na jej historię i sukcesy.

Jak kupić bilety?

Bilety na zwiedzanie obiektu lub sam mecz można kupić oczywiście pod stadionem. Jeśli jednak zależy Ci na tym, aby ominąć stanie w długich kolejkach – to warto zrobić zakup wcześniej przez internet. Nie inaczej jest w przypadku meczu – w Internecie uda się to zrobić szybciej i sprawniej. Często to właśnie z Polski (ale nie tylko organizowane) są specjalne wycieczki na zwiedzanie stolicy, a na zakończenie dnia mecz!

Dodaj komentarz