sławni hiszpanie
Blog

Sławni Hiszpanie – sprawdź, czy ich znasz!

Hiszpańscy malarze, rzeźbiarze, aktorzy, wokaliści, reżyserzy? Zapewne sporo z nich znasz, gdyż z tego kraju pochodzi wiele znamienitych osób, znanych na całym świecie. Sprawdź, którzy są Ci już znany, a jakich musisz dopiero poznać!

Znani Hiszpanie

Generalnie osób takich jest wiele, każdy może mieć swój wyznacznik sławy, nie mniej znajdzie się grono osób, które zna każdy, nawet jak nie interesuje się tym, co dana osoba robi (np. sport, muzyka, sztuka). Jakie osoby z Hiszpanii zyskały największą popularność?

Pablo Picasso

Ten nietuzinkowy artysta jest niezwykle popularny. Jego działa ciekawią wiele osób, do tego na jego temat powstało już sporo książek i filmów. Bez wątpienia to jedna  z postaci znana na całym świecie, ale też wizytówka Hiszpanii.

Salvador Dali

Znany i kontrowersyjny twórca. Nawet jak nie przepada się z jego dziełami, to mnogość dyscyplin, którymi się zajmował, sprawia, że zna go cały świat.

Antonio Banderas

Przystojny i zyskujący sławę w Hollywood aktor. Zapewne widzieliście chociaż jeden film z jego udziałem

Penelope Cruz

Piękna i zdolna aktorka, która zyskała niesamowitą sławę, a do tego stała się jedno z muz Pedro Almodovara. Nie każdy wie, że początkowo zajmowała się tańcem, a także ma młodszą siostrę (bardzo podobną), która również jest aktorką.

Pedro Almodovara

Niezwykły reżyser i scenarzysta. Zdobył 39 nagród filmowych ( w tym Oscara), a także był nominowany 76 razy! Czasami występuje także jako juror podczas festiwali filmowych. Zapewne widzieliście Volver, Jullieta albo Wszystko o mojej matce.

Gerard Pique

Przenosimy się odrobinę w świat sporu. Jeden z najbardziej znanych obecnie obrońców w Hiszpanii, podziwiany i szanowany przez wielu.

Andres Iniesta

Kolejny sportowiec, który za sprawą gry w reprezentacji oraz w lidze hiszpańskiej zyskał niesamowitą sprawę.

Rafel Nadal

Nawet jeśli nie interesujesz się tenisem, to wiesz, jaki to zdolny sportowiec i jaką inspiracją jest dla wielu. Wygrał aż 19 turniejów wielkoszlemowych.

Fernando Alonso

Wyścigi, formuła 1 to jego żywioł. Zdobywał mistrzostwo i wicemistrzostwo świata w Formule 1. Zwyciężył również dwa razy znany 24 godzinny wyścig  Le Mans.

Antonio Gaudi

Jeden z najznamienitszych architektów. Chyba wszyscy kojarzymy jedno z jego dzieł, czyli Sagrada Familia. A w Barcelonie można podziwiać wiele jego innych oryginalnych projektów.

To tylko kilka nietuzinkowych postaci, jak poznasz lepiej ten kraj, to odkryjesz ich jeszcze więcej!

Dodaj komentarz