ubezpieczenie turystyczne
Blog,  Podróże

Ubezpieczenie turystyczne – jak się ubezpieczyć na urlop?

Ubezpieczenie turystyczne to niezwykle istoty element podczas organizacji urlopu. Jeśli zależy nam na odpowiednim zabezpieczeniu i spokojnej głowie, to nie można o nim zapominać. Wiadomo, że urlop cechuje się beztroską i relaksem, ale nawet tam mogą wydarzyć się niespodziewane rzeczy, dlatego też należy być odpowiednio przygotowanym!

Wakacje w Polsce – a ubezpieczenie

Oczywiście w przypadku wyjazdu w kraju nie musimy dodatkowo wykupić ubezpieczenia, gdyż obejmują nas podstawowe świadczenia z racji opłacania składki zdrowotnej. Można więc bez problemu skorzystać z wizyty u lekarza czy też w szpitalu. Nie mniej zakres ten nie obejmuje prywatnej wizyty. Ponadto nie obejmuje nas ubezpieczenie na wypadek NW (chyba że wykupiło się stałe ubezpieczenie). Zatem, gdy w szczególności podczas urlopu chcesz się skupić na sporcie, to warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie, aby dodatkowo nie martwić się, gdy przydarzy się wypadek.

Ubezpieczenie turystyczne podczas wakacji za granicą

W krajach Uni Europejskiej tak samo, jak w Polsce możesz skorzystać z podstawowej opieki zdrowotnej, jaką jest w danym kraju (trzeba to sprawdzić na oficjalnych stronach). Wystarczy do tego wyrobienie karty EKUZ. Nie mniej aktualnie może okazać się to za mało. Tym bardziej, że sporym ryzykiem jest przede wszystkim COVID. Stąd też warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie, aby wyjazd przebiegał bez większych problemów.

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Przede wszystkim dopasowane do Twoich potrzeb. Jeśli na przykład planujesz aktywnie spędzać urlop, uprawiając różne sporty, to ubezpieczenie musi pokrywać taką aktywność. Podstawowe ubezpieczenia dotyczą przede wszystkim nagłych wypadków, ale warto postawić też na dodatkowe opcje. Należy dokładnie sprawdzić, co dane ubezpieczenie obejmuje. Aktualnie dość popularne jest ubezpieczenie związane z pandemią COVID. W ten sposób można np. zabezpieczyć się w przypadku nagłej kwarantanny, choroby (można zrezygnować w każdym momencie bez straty pieniędzy). Niekiedy jest to zabezpieczenie na wypadek kwarantanny w kurorcie wyjazdowym. Warto znać wszelkie możliwości.

Gdy udajemy się na wyjazd z biurem podróży, to bardzo często biuro ma już gotową ofertę ubezpieczenia podzielone na kilka sektorów w różnym zakresie cenowym i obejmujące inne świadczenia. Wtedy warto zapoznać się z ich ofertą, gdyż są dobrze dopasowane do wyjazdu. Natomiast, gdy wyjeżdżasz samodzielnie, to możesz zapoznać się z ofertą swojego banku lub wybranych ubezpieczalni.

Jakie elementy wchodzą w skład polisy?

W zależności od tego na, co się zdecydujesz, wybrana polisa może dotyczyć:

– pokrycie kosztów leczenia,

-NNW,

-ubezpieczenie bagażu podróżnego

– opóźnienie dotarcia bagażu lub lotu,

– ubezpieczenie sprzętu,

– świadczenia związane z Covid,

– możliwość rezygnacji z wyjazdu,

– ubezpieczenie na wypadek odwołania wyjazdu,

– OC życie prywatne,

– OC sportowe.

Jak widzisz, istnieje szeroki zakres możliwości. Wybierz to, co dla Ciebie najlepsze podczas danego wyjazdu. Pamiętaj też, aby dokładnie czytać umowy, aby później nie było przykrych niespodzianek.

Podsumowanie

Tak więc zadbaj o swoje bezpieczeństwo i spokój i wykup dopasowane do Ciebie i Twoich potrzeb ubezpieczenie turystyczne. Spokojna głowa jest bezcenna. Nigdy nie wiesz, kiedy trafisz na nieprzewidziane problemy!

Czytaj także:

Jakie narzędzia i przybory warto zabrać w podróż

Podróżowanie – dlaczego warto?

Dodaj komentarz