costa brava
Blog,  Podróże

Upragniony urlop? Postaw na Costa Brava!

Costa Brava jest niezwykle popularnym, a przy tym jednym z ulubionych kierunków wakacyjnych. I to turystów z całego świata. Pełno tu rozmaitych atrakcji, bez problemu trafi się na piękną pogodę. No i to idealnie miejsce na relaks i wypoczynek za sprawą 200 km wybrzeża. Przekonajmy się, dlaczego warto się tu wybrać!

Costa Brava

Co takiego oferuje ten niezwykle popularny kierunek wakacyjny? Przede wszystkim linie brzegową o długości ponad 200 km. Wszystko to od północnej granicy Hiszpani wraz z Francją i idzie do miejscowości Blanes. No i jest bardzo blisko do popularnej Barcelony. Ponadto to również popularny kierunek wśród młodzieży. W ofercie wielu biur znajdują się specjalne obozy do tego regionu. Wszystko za sprawą odpowiedniego nocnego życia. Ulice tutaj są pełne barów, pubów oraz klubów. Do tego na plaży istnieje sporo możliwości na uprawianie sportów wodnych. No i nie zapominajmy o Aquaparkach, które są nie lada gratką dla każdego. Co jeszcze oferuje Costa Brava?

Łagodny klimat sprawdzi się podczas urlopu

Klimat w regionie Costa Brava jest niezwykle łagodny. Przede wszystkim latem trafimy na idealnie słoneczną pogodę, upały nie będą nadto doskwierać, a opady deszczu są niezwykle rzadkie. Stąd też można się tu wybrać najlepiej od kwietnia do października bez obawy o brak słońca i możliwości opalania. Jeśli chodzi o plaże to oferują one piękny, złocisty piasek. Do tego najczęściej położone są w małych, kameralnych i malowniczych zatoczkach. Postaw na wyjątkowy skalisty krajobraz, z pewnością takie miejsce będzie idealne do relaksu po ciężkiej pracy.

Idealna kuchnia

Również dla osób, które podczas urlopu skupiają się przede wszystkim na poznaniu kuchni, nie rozczarują się . W Costa Brava dominuje zdrowa i smaczna kuchnia śródziemnomorska w wydaniu katalońskim. Koniecznie musisz spróbować lokalnych tapas i wina.

Costa Brava – coś dla fanów spokoju

Jak widać Costa Brava to rejon idealny dla młodzieży, dla miłośników plażowania, ale też osoby, które kochają spokój i na tym im zależy znajdą coś dla siebie. W takiej sytuacji warto postawić na mniejsze, malownicze wioski rybackie. To idealne rozwiązanie, gdy zależy Ci na spokoju i poznanie kultury oraz historii regionu. Pamiętajmy też, że Costa Brava związana jest z takim artystom jak Salvador Dali. Stąd też warto odwiedzić Figueres, Cadaques oraz Portlligat, gdzie znajdziesz muzea związane z jego twórczością i życiem. No i dobrze jest wybrać się do Barcelony, skoro już będziesz w okolicach.

Zatem, jeśli chcesz postawić na spokój i większe poznanie kultury, zabytków, to warto postawić na takie miejsca jak Girona, Begur lub też Tossa del Mar.

Pamiętaj, że wypad na Costa Brava można spożytkować na odpoczynku, ale też odwiedzeniu wyjątkowych zabytków i cieszeniu się urokliwym klimatem. Sprawdź sam!

Najpopularniejsze miasta Costa Brava

Lloret de Mar – sprawdza się ono idealnie w przypadku młodzieży. Jest to bardzo gwarne i tętniące życiem miasto, szczególnie sporo tutaj młodych Niemców. Ponadto plaże miejskie są przestrzenne i charakteryzują się niezwykle czystą wodą.

Blanes – region ten wyróżnia się najdłuższymi plażami na całym wybrzeżu oraz pięknymi ogrodami Marimutra

Roses – znajdziesz tu spore plaże, także takie idealne do uprawiania sportów wodnych, ponadto znajduje się tu kilka pięknych i malowniczych zatoczek

Tossa de Mar – znana z wyjątkowej starówki i średniowiecznego zamku tuż przy plaży

Mam nadzieję, że już teraz wiecie gdzie się wybrać na wakacje!

Dodaj komentarz