wakacje w hiszpanii
Hiszpania,  Podróże

Wakacje w Hiszpanii – co warto zabrać bez względu na sezon?

Hiszpania jeden z ulubionych kierunków urlopowych Polaków. Madryt, Barcelona, Wyspy Kanaryjskie, Granada, Malaga czy Sevilla – to tutaj najczęściej się udajemy. Wszystko to niezależnie od panującego sezonu. Oczywiście najwięcej turystów jest w okresie letnim. Ale nie tylko. Nasuwa się zatem pytanie, co warto zabrać w taką podróż, bez względu na sezon? Sprawdźmy!

Zróżnicowanie klimatyczne

Na samym początku trzeba podkreślić, że wbrew temu, co wiele osób myśli, Hiszpania jest niezwykle zróżnicowana klimatycznie, co oczywiście oznacza, że pogoda w wielu miastach znacząco się od siebie różni. Dlatego też w jednych miejscach jest praktycznie wieczna wiosna, w innych upały i wiosenna pogoda, a inne regiony to także duża ilość deszczu i chłodu. Stąd też uniwersalne pakowanie okazuje się dość trudne. Przede wszystkim trzeba zaznajomić się z regionem, do którego się udajemy.

Co sprawdzi się w każdej podróży?

Bez wątpienia są jednak rzeczy, które przydadzą się w każdej sytuacji. Wygodne buty (najlepiej adidasy) – będą ważne latem, jesienią czy też wiosną. Nawet gdy planujesz głównie odpoczywać, to jednak jakiś spacer pewnie się pójdzie. No, a jeśli chcesz pozwiedzać hiszpańskie obiekty kulturalne, to tym bardziej odpowiednie i wygodne buty będą jak znalazł.

Nakrycie głowy – to niezwykle istotny element bez względu na sezon. Nie zapominaj, że w Hiszpanii jest bardzo ciepło, a słońce grzeje bardzo mocno. Stąd też dobre zabezpieczenie będzie odpowiednie.

Okulary przeciwsłoneczne – jak wspomniałam, w Hiszpanii jest bardzo słonecznie, bez względu na porę roku. Zatem odpowiednie okulary zawsze się sprawdzą.

Szalik – sprawdzi się jesienią, ale też zimą. Jeden raz może chronić od chłodu, a latem będzie zabezpieczeniem ramion przed poparzeniem.

Krem przeciwsłoneczny – dbaj o swoją skórę i stosuj odpowiednie filtry. Szczególnie na twarzy, aby w przyszłości uniknąć problemów zdrowotnych.

Ciepła bluza – bez względu na sezon warto zawsze mieć ze sobą jedno ciepłe okrycie. Nigdy nie wiesz, kiedy przyjdzie załamanie pogody. A może będzie zwiedzać miejsca, w których jest chłodniej? Jaskinie albo wysokie góry? Dlatego też nie zapomnij o tym!

Power bank – na wakacjach często i dużo używa się urządzeń elektronicznych, sprawdzamy pogodę, robimy zdjęcia, korzystamy z mapy – zatem warto zabrać dodatkową ładowarkę

Nie zapomnij też o karcie EKUZ, ubezpieczeniu oraz niezbędnych lekach.

Wakacje w Hiszpanii – kiedy jechać?

To zależy tylko od Ciebie. Jeśli chcesz głównie wypoczywać na plaży i delektować się Hiszpańską kuchnią, to pojedź najlepiej od maja do października (najcieplej lipiec + sierpień). Natomiast, gdy wolisz skupić się na zwiedzaniu konkretnych miejsc i miast, to lepiej poza sezonem. Wtedy unikniemy grona turystów, a zwiedzanie będzie bardziej komfortowe.

Czytaj także:

Gdzie surfować w Hiszpanii?

Pamiątki z Hiszpanii – co warto kupić?

Dodaj komentarz