wakacje w marcu
Blog

Wakacje w marcu – gdzie warto lecieć?

Wielu osobom końcówka zimy zawsze daje się we znaki, a to oznacza bardzo często poszukiwanie ciekawych kierunków urlopowych, aby na chwile uciec od szarówki i zrelaksować się na słońcu. Jakie zatem miejsca warto wybierać w marcu? Sprawdź!

Wakacje w marcu – jakie miejsca warto wybierać?

Wyspy Kanaryjskie

Jednym z idealnych miejsc o każdej porze roku są Kanary. Mówi się, że trwa tu wieczna wiosna. Dlatego też temperatury będą optymalne, bez nieznośnych upałów. Ty będziesz mógł się zrelaksować i odpocząć. Do tego nie jest to szczyt sezonu, co oznacza niższe ceny. Większy wybór spośród ofert, a do tego nie będzie tłumów. Zatem idealne dla osób, które cenią sobie spokój.

Średnia temperatura to około 20 stopni. To co, przekonany?

Madryt

Madryt poza typowym sezonem jest idealnym miejscem. Nie trafisz na nieznośne upały, ale trafisz na ciekawy początek wiosny. Temperatura wynosi około 16 stopni, do tego z pewnością możesz liczyć na słońce. Zatem będzie idealnie, aby pozwiedzać miasto w dobrych warunkach.

Egipt

Jeśli zależy Ci na optymalnym cieple i błogim relaksie, to warto postawić na Egipt. Tu z pewnością nie będziesz narzekać na chłody i brak promieni słonecznych. Odpoczynek na plaży albo przy basenie? Idealnie poza sezonem!

Trochę dalsza podróż? Postaw na Kubę!

Na Kubie w marcu będzie około 25 stopni, czyli idealnie dla osób, która pragną relaksu, ale też tych, co wolą spacery i zwiedzanie. Nie musisz przejmować się zbytnimi upałami, ale nadal będzie ciepło. Poza tym, w tym miesiącu nie jeździ tu tak dużo turystów, a więc trafisz na względny spokój. Co najważniejsze w marcu może być maksymalnie 5 dni deszczowych.

Zanzibar

Zanzibar również nadaje się na wakacje w marcu. Temperatura wynosi mniej więcej 26 stopni. Co prawda w marcu trafisz na początek pory deszczowej, to opady nie powinny być tak częste ani tak obfite. W marcu idealnie będzie uprawiać sporty wodny – woda ma aż 30 stopni. Do tego sporo turystów rezygnuje z wyjazdu ze względu na porę deszczową, co możesz wykorzystać Ty.

Madera

Madera to coraz popularniejszy kierunek wyjazdowy. Mówi się o niej, że to zielony raj podzwrotnikowy. Panuje tu dość stała temperatura około 20 stopni. W marcu nie natkniesz się na tłumy turystów, a do tego będziesz mógł zobaczyć ciekawe oblicza wyspy. Na wyspie zachwycą Cię kolorowe kwiaty, różnorodne krajobrazy albo malownicze wodospady. Madera sprawdzi się dla osób, które stawiają na aktywny urlop.

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Kraj ten w każdej sekundzie zachwycą rozmachem. Kilkadziesiąt lat temu była tu po prostu pustynia a teraz można podziwiać piękną zieleń i nowoczesną architekturę. Zatem jeśli szukasz oryginalnego miejsca na urlop, z wieloma atrakcjami, to z pewnością Emiraty są dla Ciebie.

Podsumowanie

Oczywiście idealnych miejsc na wyjazd w marcu jest więcej. Może masz jakieś swoje propozycję? Daj znać w komentarzu! Ja osobiście uważam, że mimo wszystko każde miejsce jest idealne w marcu, jeśli warunki pogodowe są nam niestraszne!

Czytaj także:

Tanie podróżowanie – na co zwracać uwagę?

Jakie gadżety i akcesoria warto zabrać ze sobą w podróż?

Dodaj komentarz