Dunas de Maspalmas
Blog,  Hiszpania,  Podróże

Wyspy Kanaryjskie i Dunas de Maspalmas

Dunas de Maspalmas, czyli jedna z największych atrakcji całych Wysp Kanaryjskich. Znajdziemy je na Gran Canarii. Zachwycają każdego. Co takiego w sobie mają i dlaczego warto specjalnie dla nich wybrać się na Gran Canarię? Sprawdźmy!

Dunas de Maspalmas

To właśnie Dunas de Maspalmas każdego roku przyciągają tysiące turystów. Co takiego w nich niezwykłego? Otóż to miejsce zachwyca pustynnym krajobrazem i to nad samą wodą. Wydmy i linia brzegowa oceanu razem tworzą wyjątkowy widok, który kusi każdego. Pasmo ciągnie się przez 6 km! Miejsce to znajdziemy obok miejscowości Maspalmas – a to jeden z największych kurortów na Gran Canarii. Znajduje się na południowym krańcu wyspy. Ponadto od 1994 obszar ten został uznany rezerwatem częściowym. Co to oznacza? Otóż można tu prowadzić badania, a także działalność edukacyjną. Ale to, co najważniejsze – wydmy Maspalmas są dostępne dla szerokiego grona turystów. Spacer wzdłuż linii brzegowej, do tego wyjątkowe, pamiątkowe zdjęcie – idealny pomysł na spędzenie urlopowego popołudnia!

Co warto o nich wiedzieć?

Wydmy na Gran Canarii, to nie tylko cudowne widoki, ale też miejsce występowania niezwykłej flory i fauny. Właśnie tutaj znajdziesz gatunki endemiczne, np. daktylowiec kanaryjski lub Kanaryjkę mniejszą. Wiele lat temu obszar był bogatszy – można było zaobserwować różne ptactwa, a także bujną roślinność. Niestety teraz pozostał już tylko niewielki skrawek, gdzie znajdźmy roślinność. Wpływ na to ma oczywiście wysoko rozwinięta turystyka, ekspansja turystów, a także budowanie hoteli w pobliżu. Jednak władzę chcąc uniknąć problemu całkowitego zniszczenia terenum stworzyły szlaki, po których można chodzić.

Dunas de Maspalmas – co znajdziesz w okolicy?

Jeśli już wybierzesz się zobaczyć Dunas de Maspalmas, to warto również zastanowić się, co można zrobić w okolicy. Oczywiście wydmy, to najważniejsza atrakcja, ale nie jedyna. Po pierwsze Palmitos Park – czyli ZOO, a także ogród botaniczny. Tutaj zobaczysz sporo gatunków roślin i zwierząt, a przy tym możesz trafić na pokazy delfinów albo papug. Jeśli jesteś zwolennikiem tego typu rozrywki, to warto się wybrać. Ponadto warto zobaczyć Playa de Ingles, a także wyjątkowe jezioro La Charca de Maspalomas, no i na samym końcu Wąwóz Barranco de Chamoriscan. Zadowolenie z wyprawy i wszystkich widoków tego dnia gwarantowane!

Dodaj komentarz