komedie
Blog

Najciekawsze komedie hiszpańskie z ostatnich lat

Masz wolny wieczór? I myślisz o tym, aby obejrzeć coś ciekawego, ale też śmiesznego? Zatem mam dla Ciebie kilka interesujących propozycji! Hiszpania to nie tylko popularne seriale, ale też popularne komedie. Niekiedy jednak zawierają one lokalny humor, dlatego też jeśli masz ochotę poznać lepiej kulturę tego kraju, to polecam! (jakoś to przerobić)

Szef roku

Jeden z najnowszych filmów hiszpańskich z wyjątkową obsadą. W roli głównej występuje nikt inny jak Javier Bardem, który jest właścicielem fabryki. Od lat zdobywa nagrody dla najlepszego biznesu, jednak kilka dni przed oficjalnym przyznaniem tegorocznej statuetki w firmie pojawiają się problemy. Jak daleko jest w stanie się posunąć Blanco (właściciel fabryki), aby otrzymać upragnioną nagrodę? Co ciekawe, gdy próbuje rozwiązać kłopoty, pakuje się w coraz większe. Jak sobie ze wszystkim poradzi. Przekonaj się!

Hiszpański temperament

Jedna z moich ulubionych komedii hiszpańskich. Dlaczego? Bo doskonale pokazuje lokalne zwyczaje, przekonania, a także przywiązania bardziej do wspólnoty niż do kraju. A więc o czym jest film? Amaia, która pochodzi z kraju Basków poznaje podczas wyjazdu do Sevilli mieszkańca tego miasta. Początkowo nie wiedzą, że pochodzą ze znienawidzonych regionów. Rafa postanawia pojechać do Amai, bo zgubiła telefon. I od tego momentu ich losy zaczynają się przeplatać. Nagle Andaluzyjczyk ląduje w Kraju Basków i stara się przystosować. Ciekawa dawka hiszpańskiego humoru.

Jak zostać Katalonką?

TO druga część wspomnianego wcześniej filmu. Tym razem Amaia i Rafa nie są już razem. A serce Amai skradł Katalończyk. A więc teraz to ona musi się przystosować do kolejnego regionu. Ojciec jest temu przeciwny. Będziemy mieć zatem połączenie baskijki, Katalończyka i Andaluzyjczyka, a więc hiszpańska mieszanka wybuchowa. Co z tego wyniknie? Sprawdź!

El bar

Tutaj mamy do czynienia bardziej z czarnym humorem, chociaż niektórzy określają to jako gatunek horroru. Otóż w filmie poznajemy grupę nieznajomych, która zostaje uwięziona w jednym z madryckich barów. Zebrani w pewnym momencie orientują się, że w kilka sekund ulice i pobliski plac opustoszały. Oczywiście robią wszystko, aby przeżyć, a także rozszyfrować, co się wydarzyło. Jak rozstrzygnie się cała historia?

Nie zważajcie na nic

Cztery dorosłe siostry, która mieszkają w zupełnie różnych zakątkach świata. Nagle umiera ich matka i wszystkie przyjeżdżają do Madrytu. Czeka tam na nie niespodzianka. Jeśli chcą dostać spadek muszą rozwikłać kilka zagadek. Zatem decydują się ruszyć w podróż. Co odkryją?

Mała Szwajcaria

Kolejny raz pojawiają się stereotypy na temat Kraju Basków. Do kontrastu też są Hiszpanie i szwajcarzy. Cała akcja toczy się w miasteczku Telleria, które podlega pod Kastylię. Mieszkańcy jednak chcą zmian. Chcą zostać pełnoprawnymi Baskami. Jednak na skutek pewnych zdarzeń i odkryć zdecydowali, że jednak powinny należeć do Szwajcarii. Z jakiego powodu? Sprawdź!

Żyj dwa razy kochaj raz

Piękna komedia opowiadająca o miłości rodzinnej, ale nie tylko. Emilio nagle dowiaduje się, że cierpi na chorobę Alzheimera. Z tego powodu postanawia znaleźć swoją miłość z dzieciństwa, zanim ją zapomni. We wszystkim pomaga mu wnuczka. Co z tego wyniknie? Czy uda się znaleźć pierwszą miłość?

Królowa Hiszpanii

Znana gwiazda powraca po wielu latach do Europy, aby zagrać w nowej hiszpańskiej produkcji. To oznacza znane nazwiska, najlepszych fachowców i ogromna ilość statystów Na początku wszystko wydaje się idealne i profesjonalne, po czasie jednak to się zmienia. Zaczynają dziać się dziwne rzeczy, statyści wymykają się spod kontroli, reżyser śpi na planie, fachowcy wdają się w romanse, a jedna osoba nawet zostaje aresztowana. Pozostali starają się uratować plan – czy im się uda?

Zabłąkani

Akcja dzieje się w Berlinie, gdzie Hugo i Braulio przyjeżdżają w poszukiwaniu pracy. W swoim kraju pomimo wykształcenia nie mogą znaleźć pracy. Pewnego dnia oglądają program, gdzie ich rodak chwali się jak udało mu się osiągnąć sukces w Niemczech. Uważają, że im też się uda i wszyscy tam na nich czekają. Niestety po przyjeździe okazuje się, że rzeczywistość jest inna niż oczekiwali.

Podsumowanie komedie hiszpańskie

Mam nadzieję, że i Ty z podanych propozycji znajdziesz coś dla siebie i spędzisz miło czas! Pamiętaj także, że oglądając filmy w oryginalne, możesz ćwiczyć język!

Czytaj także:

Jak filmy powstały w Hiszpanii?

 

Dodaj komentarz